Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

US Coast Guard szuka 39 osób po wywróceniu się łodzi u wybrzeży Florydy

US Coast Guard szuka 39 osób po wywróceniu się łodzi u wybrzeży Florydy

US Coast Guard poszukuje 39 osób, które znajdowały się na łodzi, która wywróciła się 45 mil od wybrzeża Florydy.

Urzędnicy twierdzą, że alarm został uruchomiony, gdy rozbitek uczepiony wywróconego statku został uratowany przez ponton przepływający na wschód od zatoki Fort Pierce.

Ocalały mówi, że grupa, z której żadna nie miała kamizelek ratunkowych, opuściła Bimini na Bahamach w sobotę wieczorem, kiedy napotkali złą pogodę.

Straż Przybrzeżna twierdzi, że ma do czynienia z „podejrzanym przedsięwzięciem przemytu ludzi”.

„Załogi powietrzne i nawodne Straży Przybrzeżnej aktywnie poszukują ludzi na wodach” – napisali w tweecie na Twitterze.

Do wypadku doszło zaledwie kilka tygodni po tym, jak straż przybrzeżna uratowała 176 Haitańczyków z przepełnionej, niezdatnej do żeglugi łodzi zbliżającej się do wybrzeża Florydy.

Ratunek został dokonany po tym, jak urzędnicy granicy USA i marynarki wojennej odkryli statek 60 stóp 25 mil na północny wschód od Bahamów.

„Żeglowanie po Cieśninie Florydzkiej statkiem niezdatnym do żeglugi morskiej jest niezwykle niebezpieczne, zwłaszcza u wybrzeży Florida Keys, gdzie wody są bardzo zdradzieckie z ławicami i rafami” – powiedział Chief Petty Officer James Kenny.

„Dzięki szybkiej koordynacji wielu różnych agencji, podczas tego zakazu nie zginęło żadne życie”.

Nastąpił gwałtowny wzrost liczby Haitańczyków uciekających z Karaibów, którzy przeszli przez serię kryzysów, w tym zabójstwo prezydenta Jovenela Mossa w lipcu i niszczycielskie trzęsienie ziemi w sierpniu, w którym zginęło ponad 2000 osób.

Kraj boryka się również z niedoborami paliwa od października, kiedy gangi zablokowały dostęp do stacji benzynowych na Haiti, powodując częściowe lub całkowite zamknięcie przedsiębiorstw i szpitali.

Zaledwie dwa dni temu Straż Przybrzeżna zaatakowała Twittera, aby ostrzec ludzi, aby nie odbywali niebezpiecznych podróży morskich, aby dotrzeć do Stanów Zjednoczonych.

„Żeglowanie po morzach z przeciążonymi i niezdatnymi do żeglugi statkami jest niezwykle niebezpieczne i może prowadzić do utraty życia” – napisał serwis na Twitterze.

READ  Pożar na weselu w Iraku: Państwo młodzi są „odrętwieni” po tym, jak w pożarze zginęło ponad 100 osób | wiadomości ze świata