Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Umowa kompensacyjna za drugi etap polskiego PAC-3 WISŁA

Umowa kompensacyjna za drugi etap polskiego PAC-3 WISŁA

Lockheed Martin i Ministerstwo Obrony Narodowej finalizują umowę kompensacyjną PAC-3 WISŁA za drugi etap, prowadzącą do rozwoju bazy przemysłowej Polski.

~

Komunikat prasowy, Warszawa, 25 sierpnia 2023 r: Lockheed Martin i Ministerstwo Obrony RP sfinalizowały porozumienie w sprawie zobowiązań kompensacyjnych w ramach wsparcia PAC-3 [Patriot Advanced Capability-3] II Faza Programu WISŁA. Umowa tworzy osiem nowych projektów, które pozwolą na utrzymanie w Polsce stanowisk pracy dla inżynierów o wysokiej wartości oraz zapewnią nowe obszary technologii, szkoleń i pomocy technicznej polskiej bazie przemysłu obronnego. Do spółek offsetowych zaliczają się PGZ (Warszawa), PCO (Warszawa), WZL-1 (Dublin), WZL-2 (Bydgoszcz) i MESCO (Skarzysko Kamina).

„Nasze partnerstwo z polską bazą przemysłową i Ministerstwem Obrony zapewnia prawdziwy dobrobyt gospodarczy społecznościom w całej Polsce i zapewnia Polskim Siłom Zbrojnym istotne zasoby bezpieczeństwa” – powiedział Robert Orzełowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. „Ta praca doskonali również podstawowe umiejętności potrzebne do rozwijania krajowego potencjału przemysłowego i wiedzy fachowej na przyszłość”.

System przechwytujący PAC-3 MSE firmy Lockheed Martin jest istotnym elementem przyszłej polskiej obrony przeciwrakietowej, a jego amunicja precyzyjna i systemy szkoleniowe zapewniają Siłom Obronnym RP istotne możliwości.

Lockheed Martin jest od ponad 20 lat zaufanym partnerem polskiej obronności, przemysłu i gospodarki. W ciągu ostatnich 10 lat firma zainwestowała w Polsce 1,8 miliarda dolarów. Dziś jej działalność na terenie kraju zapewnia 6700 wartościowych stanowisk pracy w Polsce, z czego 1700 w firmie produkującej samoloty PZL Mielec, spółce zależnej Lockheed Martin i jednym z wiodących polskich eksporterów obronności.

~

READ  NENT zdobywa więcej praw do Premier League | C21Media | Aktualności