Lockheed Martin i Ministerstwo Obrony Narodowej finalizują umowę kompensacyjną PAC-3 WISŁA za drugi etap, prowadzącą do rozwoju bazy przemysłowej Polski.
~
Komunikat prasowy, Warszawa, 25 sierpnia 2023 r: Lockheed Martin i Ministerstwo Obrony RP sfinalizowały porozumienie w sprawie zobowiązań kompensacyjnych w ramach wsparcia PAC-3 [Patriot Advanced Capability-3] II Faza Programu WISŁA. Umowa tworzy osiem nowych projektów, które pozwolą na utrzymanie w Polsce stanowisk pracy dla inżynierów o wysokiej wartości oraz zapewnią nowe obszary technologii, szkoleń i pomocy technicznej polskiej bazie przemysłu obronnego. Do spółek offsetowych zaliczają się PGZ (Warszawa), PCO (Warszawa), WZL-1 (Dublin), WZL-2 (Bydgoszcz) i MESCO (Skarzysko Kamina).
„Nasze partnerstwo z polską bazą przemysłową i Ministerstwem Obrony zapewnia prawdziwy dobrobyt gospodarczy społecznościom w całej Polsce i zapewnia Polskim Siłom Zbrojnym istotne zasoby bezpieczeństwa” – powiedział Robert Orzełowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. „Ta praca doskonali również podstawowe umiejętności potrzebne do rozwijania krajowego potencjału przemysłowego i wiedzy fachowej na przyszłość”.
System przechwytujący PAC-3 MSE firmy Lockheed Martin jest istotnym elementem przyszłej polskiej obrony przeciwrakietowej, a jego amunicja precyzyjna i systemy szkoleniowe zapewniają Siłom Obronnym RP istotne możliwości.
Lockheed Martin jest od ponad 20 lat zaufanym partnerem polskiej obronności, przemysłu i gospodarki. W ciągu ostatnich 10 lat firma zainwestowała w Polsce 1,8 miliarda dolarów. Dziś jej działalność na terenie kraju zapewnia 6700 wartościowych stanowisk pracy w Polsce, z czego 1700 w firmie produkującej samoloty PZL Mielec, spółce zależnej Lockheed Martin i jednym z wiodących polskich eksporterów obronności.
~
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Polski premier prosi Ukraińca Zełenskiego, aby więcej nie obrażał Polaków
Poszukując alternatywy dla drogich międzynarodowych targów sztuki, powstająca polska galeria Wschód stawia na nowojorski Pied-a-Terre
Analiza konkurencyjna polskiego rynku marmurów i granitów do 2031 roku