Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Umiera Foley Cole, pierwszy trener w historii amerykańskiego saneczkarstwa Wiadomości, sport, praca

LAKE PLACID – Zmarł pionier USA Luge, zawodnik, trener i członek założyciel International Luge Federation.

Emerytowany sierżant. Major Volley H. „Pion” Cole był członkiem zespołu i trenerem reprezentacji USA i reprezentacji olimpijskich oraz oficjalnym międzynarodowym LOG lub FIL w latach 1957-1972, w tym uczestniczył w trzech igrzyskach olimpijskich. Reprezentował Stany Zjednoczone na Mistrzostwach Świata w 1957 roku, pierwszej tego typu imprezie pod szyldem FIFA.

Cole odegrał kluczową rolę w zerwaniu tego sportu z U.S. Skateboarding Federation i Topogans i pomógł stworzyć Fédération Internationale de Football Association w 1957 roku. Na pierwszych Mistrzostwach Świata w Jet Ski w tym roku, Cole był w pierwszej drużynie USA, która brała udział w tym wydarzeniu. Kontynuował rywalizację w Europie w najważniejszej imprezie narciarskiej epoki.

Zainteresowanie Cole’a deskorolką zaczęło się jako młody człowiek. W 1960 roku armia amerykańska poprosiła Cole’a o zorganizowanie amerykańskiego programu leczenia czerwonki za granicą, ponieważ w tamtym czasie nie było żadnych placówek amerykańskich. Spędził wiele lat w Niemczech, tworząc drużynę amerykańską i rekrutując sportowców, którzy mieszkają w Niemczech i mają doświadczenie w sportach zimowych. Te wczesne drużyny trenowały z Polską, Niemcami i Austrią w latach poprzedzających Igrzyska Zimowe w Innsbrucku w Austrii, kiedy to ich narty zadebiutowały na igrzyskach olimpijskich.

Bob kontynuował pracę jako doradca olimpijski drużyny w 1968 roku, aw 1972 był urzędnikiem FIFA. Po Igrzyskach Olimpijskich w Sapporo w Japonii Cole pozostał trenerem i oficerem olimpijskim, podróżując po całym świecie na spotkania międzynarodowe. Volley był wiceprezesem FIL przez dwie kadencje, aw 1990 roku został honorowym członkiem organizacji.

„Luge uczynił mnie lepszą osobą i lepszym ojcem” Cole powiedział w listopadowym wydaniu magazynu FIL z 2011 roku. „Pomogło mi dojrzeć i rozwinąć się. Sport jest ważny dla budowania charakteru i rozwoju poczucia własnej wartości. Myślę, że młodzi rodzice muszą angażować swoje dzieci w sport. Dzięki temu nie mają kłopotów i jeśli zaczynają w młodym wieku , będą trwać, aż dorosną i będą się wyróżniać w życiu”.

READ  Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, Daniel Stahl, Dysk: Sportowiec do obejrzenia

Po całkowitym przejściu na emeryturę Cole i jego żona Mary spędzili 30 lat w rejonie Phoenix, gdzie cieszył się grą w golfa z kilkoma przyjaciółmi.

„Samolot był legendą w kręgach narciarskich USA” Jordi Sher, dyrektor ds. marketingu i sponsoringu w USA oraz srebrny medalista olimpijski z 1998 r. „Miałem szczęście rozmawiać z nim przez lata. Zawsze świetnie słyszeć jego historie o wczesnych dniach szybownictwa zarówno lokalnie, jak i za granicą. Był naprawdę głównym organizatorem wszystkiego w USA Luge w 1972 roku. Był przełomowy i będzie pominięty.”

Cole urodził się w Richland w stanie Arkansas. Wstąpił do armii amerykańskiej, gdy miał 14 lat, a miał 90 w dniu 12 maja, w chwili jego śmierci w Arizonie.

Cole służył w wojnach koreańskiej i wietnamskiej, a 30 lat później przeszedł na emeryturę jako starszy sierżant. Po odejściu z wojska dołączył do cywilnej siły roboczej jako wykonawca McDonnell Douglas Aerospace Corporation w Arabii Saudyjskiej, gdzie pracował przez 10 lat.

Volley pozostawił Mary, z którą jest żonaty od 48 lat. Zostawia też siostrę, długą listę dzieci, prawnuków, praprawnuków i pasierbów.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej