Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińcy, próbujący uciec z Bachmuta, zostali zbombardowani

Ukraińcy, próbujący uciec z Bachmuta, zostali zbombardowani

Kobieta zginęła, a dwóch mężczyzn zostało ciężko rannych w wyniku ostrzału, gdy w sobotę próbowali przejść przez prowizoryczny most na obrzeżach Bachmutu.

Przedstawiciel ukraińskiego wojska, który ze względów praktycznych prosił o zachowanie anonimowości, powiedział Associated Press, że opuszczanie miasta samochodem przez cywilów jest teraz zbyt niebezpieczne i zamiast tego ludzie muszą uciekać pieszo.

Bachmut od dawna był głównym celem zaciekłej ofensywy Moskwy na wschodzie, gdy siły rosyjskie, w tym duże siły z grupy Wagnera, zbliżały się do głównej wschodniej twierdzy Kijowa.

Burmistrz Bachmutu powiedział, że siły rosyjskie przenoszą Bachmuta do Mariupola, gdzie siły ukraińskie stoją dziś w obliczu „poważnej presji” ze strony rosyjskich bombardowań miasta.

„Chcą zniszczyć Bachmuta, tak jak zrobili to z Mariupolem” – powiedział w programie BBC Today zastępca burmistrza Bachmuta, Ołeksandr Marczenko.

Dodał, że siły Władimira Putina stosują taktykę suchego lądu, podobnie jak w Mariupolu, niszcząc budynki, drogi, uprawy i wszystko, co było przydatne dla Ukraińców.

Zespół Associated Press w pobliżu Bachmutu widział w sobotę most pontonowy wzniesiony przez ukraińskich żołnierzy, aby pomóc nielicznym pozostałym mieszkańcom miasta dotrzeć do pobliskiej wsi Chrumow. Później widzieli co najmniej pięć domów spalonych w wyniku ataków w Chromowie.

READ  Nord Stream 1: Gazprom zapowiada bezterminowe zamknięcie gazociągu | Gazprom