Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina wścieka się, że polscy kierowcy ciężarówek zamykają przejścia graniczne – Politico

Ukraina wścieka się, że polscy kierowcy ciężarówek zamykają przejścia graniczne – Politico

Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zaric powiedział: „Wzywamy polskich demonstrantów, aby zaprzestali blokady na granicy i wybrali inne formy obrony swoich praw, które nie utrudniają ruchu transgranicznego”. Powiedział W poniedziałkowym oświadczeniu. Dodał: „Takie metody leżą jedynie w interesie naszego wspólnego wroga, rosyjskich terrorystów, i szkodzą nie tylko interesom Ukrainy, ale także interesom Polski i całej Europy”.

„Minister Infrastruktury wystosował pismo do członków komitetu protestowego, wzywając ich do zniesienia blokady” – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury w przesłanym e-mailem oświadczeniu.

Warszawa upiera się, że nie może podważać Unii Europejskiej zgoda, rozszerzony Do czerwca przyszłego roku pozwoli to spedytorom na przewóz towarów między Ukrainą a krajem UE bez dodatkowych dokumentów, ale nie pozwoli ukraińskim kierowcom ciężarówek na odbieranie i wydawanie ładunków na terenie UE.

Dodał: „Unia Europejska zawarła umowę i dopóki ona obowiązuje, państwa członkowskie nie mogą zawierać dalszych umów z Ukrainą.” Ministerstwo stwierdziło, że w praktyce oznacza to, że Polska nie może stosować systemu obowiązkowych zezwoleń z Ukrainą przed wygaśnięciem umowy.

Bruksela jest zaangażowana w porozumienie osiągnięte także z Mołdawią.

„Wspieramy korytarze solidarności, które stworzyliśmy, aby wspierać Ukrainę i Mołdawię w ich działalności eksportowej i importowej. Pracujemy nad dialogiem ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, ponieważ nie sądzę, aby polskie firmy transportowe to zrobiły” – powiedział Valyan. Mamy duże obawy w związku z konkurencją pochodzącą z Ukrainy.

READ  Wybory w Polsce: czego można się spodziewać po firmach wspierających różową gospodarkę w kraju? | Wiadomości z Tajwanu