Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina przygotowuje się, gdy Kreml wzmaga ataki na odbite terytoria – POLITICO

Ukraina przygotowuje się, gdy Kreml wzmaga ataki na odbite terytoria – POLITICO

Kliknij play, aby posłuchać tego artykułu

wyrażone przez sztuczną inteligencję.

KIJÓW – Rosja intensyfikuje swoje ofensywy w północno-wschodnim regionie Charkowa na Ukrainie, dążąc do odzyskania terytorium utraconego podczas oszałamiającej kontrofensywy Ukrainy zeszłej jesieni.

Gdy Ukraina jest teraz wpychana na front południowy, Kijów wyzwala osady i niszczy rosyjską logistykę, najeźdźcze siły Kremla agresywnie atakują Kobyańsk, ważny węzeł logistyczny w obwodzie charkowskim.

Ponowna rosyjska ofensywa ma miejsce, gdy walki we wschodniej Ukrainie mocno ugrzęzły w wojnie na wyniszczenie, a obie strony walczą o znaczące korzyści. Ukraińskie kontrataki stoją w obliczu silnie ufortyfikowanych pozycji rosyjskich, ponieważ siły rosyjskie wyciągają wnioski z ich całkowitej eliminacji we wrześniu ubiegłego roku, kiedy Ukraina zaatakowała region Charkowa. W obliczu trwającego impasu na południu i wschodzie siły Kremla zmierzają do wielkiej ofensywy na północnym wschodzie.

„Rosjanie zamierzają odbić obwód charkowski, aby pomścić stratę tam zeszłego roku” – powiedział Politico Serhij Czerwati, rzecznik Dowództwa Sił Zbrojnych Wschodniej Ukrainy. „Ale jesteśmy gotowi, znamy ich plany, zbudowaliśmy silną linię obrony. Ponadto Rosjanie zmierzą się z armią pod dowództwem jednego z najbardziej doświadczonych ukraińskich generałów – Sirskiego.

Dowódca Ukraińskich Wojsk Lądowych gen. Ołeksandr Serski był za Szybki sukces Ukrainy w zeszłym roku w obwodzie charkowskim, wyparcie rosyjskich okupantów w błyskawicznym kontrataku. front rosyjski upadł W ciągu kilku dni miasta, w tym Kobyańsk, ponownie znalazły się pod kontrolą Ukrainy.

Czervaty powiedział, że w ciągu ostatnich 24 godzin Rosja przeprowadziła 16 nalotów i zbombardowała ukraińskie pozycje na froncie północno-wschodnim 559 razy. Rosjanie zaatakowali cztery osady w obwodzie charkowskim, dwie wsie w pobliskim obwodzie ługańskim i trzy w obwodzie donieckim. Wróg próbował również szturmować pozycje sił obronnych. Były trzy ataki w kierunku Kobyansk.

Intensywne rosyjskie bombardowania zmusiły władze regionu Charkowa do rozważenia ewakuacji ponad 11 000 osób z 53 osiedli na linii frontu, Powiedział Oleh Senigubov, gubernator obwodu charkowskiego. Ostatniego dnia Rosja mocno zbombardowała zaludnione obszary w regionach Pohoduchów, Charków, Czuhów, Izyum i Kubiańsk, używając kierowanych bomb powietrznych i innej broni.

READ  Opowiedz całą historię: Michelle i Barak na zdjęciach z Białego Domu | Barack Obama

Do tej pory Sinigubow dodanyOfensywy rosyjskie nie przyniosły żadnego sukcesu w obwodzie charkowskim.