Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ujawniono nigdy wcześniej niepublikowane nagranie ze złomowanego oficjalnego GameCube LCD

Ujawniono nigdy wcześniej niepublikowane nagranie ze złomowanego oficjalnego GameCube LCD

Odkryto oficjalne zrzuty ekranu LCD GameCube z targów E3 2002. Zrzuty ekranu udostępnione przez Adam Dory W YouTube dyrektor ds. mediów, który jest w branży od ponad 25 lat i pracował dla IGN, Ziff Davis, Mashable, Segaweb, Gamerweb i Kikizu (przez EurogamerI Idź do Nintendo).

Od czasu do czasu przeglądaj archiwa, aby odkryć ten nigdy wcześniej nie widziany materiał filmowy przedstawiający zaginiony GameCube LCD z targów E3 sprzed ponad 20 lat. Uważa się, że te ujęcia są „prawdopodobnie jedynymi zachowanymi” ujęciami LCD.

Ekran zmieniłby GameCube w małą przenośną maszynę o proporcjach ekranu 4: 3 przy rozdzielczości 320 x 420 – nieźle jak na mały ekran na małym kwadratowym pudełku na początku 2000 roku. Materiał filmowy pokazuje również nieżyjącego już prezesa Nintendo, Satoru Iwatę, pokazującego ekran, opisując go jako „wysokiej jakości ekran”, jednocześnie pokazując trochę Super Mario Sunshine – który miał zostać wydany za nieco ponad miesiąc w Japonii i kilka miesięcy później na całym świecie .

Iwata przyznaje w materiale filmowym, że Nintendo „tak naprawdę nie zdecydowało w tym momencie dokładnie, w jaki sposób i w jakiej formie zamierzamy to wydać lub kiedy to się może stać”, ale zespół rozmawiał również z Yuji Naką z Sega o możliwości uczynienie Phantasy Star Online „grą mobilną”. Gdyby tak się stało, stracilibyśmy wiele godzin w tym wszechświecie.

Oczywiście monitor nigdy nie został uruchomiony, chociaż fani stworzyli własne zmodyfikowane wersje konsoli — i od tamtej pory chcieliśmy taką mieć. Nintendo w większości pozostało mamą w tej wskazówce, ale w zakresie Iwata prosi o wywiad z Hidekim Konnoproducent Mario Kart i Nintendogs, ponad dekadę temu Kono krótko wspomniał o konsoli, która ujawniła, że ​​ekran ma jakieś sekretne możliwości 3D:

Kono: … Niektórzy pracownicy wokół mnie mówili na przykład: „Dzisiejsze wyświetlacze LCD 3D wyglądają naprawdę dobrze!” Też tak myślałem, ale i tak miałem kontakt z grami 3D. Po zakończeniu prac nad grą Luigi’s Mansion na konsolę Nintendo GameCube, zaangażowałem się w eksperyment tworzenia jej wersji 3D.

Iwata: Rezydencja Luigiego Model 3D. Niestety nigdy go nie wydaliśmy.

Kono: Tak. Próbowaliśmy dopasować Nintendo GameCube do małego, około czterocalowego ekranu LCD, który pozwolił ci cieszyć się Luigi’s Mansion w 3D bez okularów.

Iwata: Pokazaliśmy ten LCD jako eksponat referencyjny na targach E3 2002, ale aspekt 3D utrzymywaliśmy w tajemnicy. Kochałem to jednak.

Więc prawie mieliśmy doświadczenie z Nintendo 3D na wiele lat przed 3DS – czy też musieliśmy nosić funkowe czerwono-niebieskie okulary? Pamiętasz te rzeczy? Tak …

READ  Xbox Boss chce, aby fani Nintendo poczuli się „w 100% częścią Call Of Duty Nation”

Cóż, będziemy musieli zadowolić się niesamowitymi fanowskimi kreacjami naszych własnych mini ekranów LCD do naszych GameCubów. Chcielibyśmy, aby oficjalna rzecz trafiła na półki. Ogromne podziękowania dla Adama Dore’a za udostępnienie materiału na YouTube i przechowywanie go przez długi czas.

Co sądzisz o ekranie LCD GameCube? Czy kupiłbyś jeden, gdyby wyszedł? Daj nam znać w komentarzach.