Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ubiegać się o wizę do Polski?  Tutaj powinieneś się osiedlić

Ubiegać się o wizę do Polski? Tutaj powinieneś się osiedlić

WARSZAWA — Znana ze swojej wyjątkowej historii i wspaniałej geografii, od Tatr po Morze Bałtyckie, Polska przeżywała wzloty i upadki w XX wieku.

Kraj staje się teraz atrakcją dla obywateli międzynarodowych, którym łatwo jest migrować do kraju, ubiegając się o wizę online.

Dlaczego warto wybrać Polskę?

Pomimo tego, że jest krajem rozwiniętym z dobrze prosperującą gospodarką, Polska jest łatwym punktem wejścia dla imigrantów. Wnioski o wizy do Polski są łatwo przetwarzane, ponieważ portal internetowy dostarcza aktualnych i rzetelnych informacji.

Jak ubiegać się online o wizę do Polski?

Aby ubiegać się o wizę do Polski, należy najpierw wypełnić dostępny formularz wizowy Tutaj Rejestracja w E-Konsulacie jest obowiązkowa. Musisz dopełnić formalności kodowych zgodnie z wymaganiami ambasady lub konsulatu w Twoim kraju.

Rodzaje wiz

Tranzytowa wiza lotniskowa Schengen (typu A)

Jeśli planujesz podróżować przez międzynarodową strefę tranzytową lotniska Schengen podróżując z paszportem z Afganistanu, Bangladeszu, Demokratycznej Republiki Konga, Erytrei, Etiopii, Ghany, Iranu, Iraku, Nigerii, powinieneś wybrać ten rodzaj wizy. , Pakistan, Somalia, Sri Lanka.

Wiza Schengen (typu C)

Powinieneś wybrać tę wizę, jeśli planujesz przebywać w Polsce lub innych krajach strefy Schengen maksymalnie 90 dni na każde 180 dni. Oznacza to, że będziesz mógł legalnie przebywać w strefie Schengen tylko wtedy, gdy Twój pobyt w krajach strefy Schengen w ciągu ostatnich 180 dni nie przekroczy 90 dni. Specjalny kalkulator na stronie Komisji Europejskiej Na stronie Komisji Europejskiej pomoże Ci obliczyć, jak długo możesz przebywać w krajach strefy Schengen.

Wiza krajowa (typu T)

Powinieneś wybrać tę wizę, jeśli chcesz przebywać w Polsce dłużej niż 90 dni. Okres ważności wizy krajowej nie powinien przekraczać jednego roku. Jeśli korzystasz z przywilejów związanych z azylem, repatriacją lub Kartą Polaka, musisz ubiegać się o wizę krajową.

READ  Bursztyn to złoto Polski, które rośnie na chińskim rynku jubilerskim

Dane biometryczne

Ubiegając się o wizę, musisz podać swoje dane biometryczne: zdjęcie do wizy krajowej oraz zdjęcie i odcisk palca w przypadku wizy Schengen.

Jeśli w ciągu ostatnich 59 miesięcy składałeś wniosek o wizę Schengen i oddałeś odciski palców, nie musisz ich ponownie dawać, ponieważ system automatycznie prześle Twoje dane.

Następujący wnioskodawcy nie są zobowiązani do składania odcisków palców:

  • Dzieci poniżej 12 roku życia
  • Osoby, które fizycznie nie są w stanie oddać odcisków palców (ponieważ nie mają palców lub doznały czasowego urazu palca);
  • zaproszeni w celach oficjalnych głowy państw lub rządów, członkowie rządów krajowych i towarzyszący im małżonkowie oraz członkowie oficjalnych delegacji;
  • Królowie i wysocy rangą członkowie rodzin królewskich, jeśli zostali zaproszeni w celach oficjalnych.