Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie władze planują przyszłość powiatu | Wiadomości, sport, praca

POLSKA – Polski superintendent Craig Hockenberry zakończył swoje małe spotkania grupowe w budynkach szkolnych przed przerwą świąteczną i jest gotowy, aby podążać w kierunku, w którym polscy podatnicy chcą tego Nowego Roku.

Powiedział, że ludzie wolą trzy nowe i oddzielne budynki niż jeden zunifikowany kampus.

„Po 75 sesjach zrobiliśmy sobie przerwę, aby przyjrzeć się zebranym informacjom” – powiedział Hockenberry.

Rada szkolna mogłaby się przyjrzeć między lutym a marcem przed podjęciem decyzji, czy umieścić pytanie na karcie do głosowania tej jesieni.

Sesje w małych grupach rozpoczęły się po dyskusji na temat tego, jak powinna wyglądać przyszłość polskich szkół.

Podczas spotkania na początku lata zeszłego roku z członkami zarządu, administratorami, przedstawicielami związku nauczycieli i członkami społeczności zaobserwowano 57 scen. Zostały one zawężone do trzech opcji projektu oznaczonych jako Blue, White lub Red.

Pierwsze trzy projekty

Czerwony projekt to McKinley, gimnazjum, dodające cztery sale lekcyjne do Seminary High School i ponownie otwierające North Elementary.

W istocie plan White’a polega na stworzeniu kampusu i zbudowaniu nowej szkoły K-12 na terenie liceum seminaryjnego. Dzięki temu trzy szkoły znajdą się pod jednym dachem.

Plan Blue przewidywał nowy budynek K-5 w North Elementary School, gimnazjum od 6 do 8 lat w istniejącym gimnazjum oraz nową szkołę podstawową od 9 do 12 lat w Seminary High School. To wymagałoby redukcji i wyburzenia McKinley.

„Biały i niebieski projekt (każdy) kosztował około 100 000 000 $” – powiedział Hockenberry.

Matt McKenzie, dyrektor operacyjny dystryktu, powiedział, że większa kwota w dolarach opiera się na koszcie za stopę kwadratową na studenta, ale byłaby równoważna jednemu budynkowi kampusu lub trzem nowym budynkom.

„Zarówno opcje biała, jak i niebieska to kompletna formacja dystryktu” – powiedział. „To zmienia każdy budynek”.

READ  Polska zdobyła pierwszy tytuł powiatowy od 2014 roku | Wiadomości, sport, praca

Hockenberry powiedział jednak, że po 75 sesjach w małych grupach ludzie wolą trzy nowe i oddzielne budynki zamiast jednego kampusu.

Powiedział, że sesje grupowe pomogły mu przejść od 57 projektów do tuzina projektów, czterech projektów, potem dwóch — a teraz do jednego zarządzalnego projektu.

Opcja jest niebieska

„Czuliśmy, że Biały Plan poniesie porażkę wyborczą” – powiedział. „Wiele osób chciało trzech nowych szkół, a ci, którzy chcieli białego planu, powiedzieli, że są w porządku z trzema oddzielnymi budynkami. Czas pokazać kuratorium oświaty, jak wygląda opcja niebieska.

Hockenberry powiedział, że planuje wkrótce spotkać się z GPD Group Architects z siedzibą w Akron, a firma wykona rendering tego, jak będą wyglądać trzy nowe szkoły. Powiedział, że GPD zaoferował wykonanie renderingu — dodając, że nie został zatrudniony jako projektant projektu.

Obecnie plan jest taki, aby oznakowanie było gotowe na początku lutego.

„Będziemy się wycofywać z grupą w lutym” – powiedział McKenzie. „Zajmie im miesiące, zanim zdecydują, w którą stronę pójść”.

Rada może głosować za nałożeniem podatku od obligacji w listopadowym głosowaniu.

„Jeśli zarząd zdecyduje się na to zgodzić, pójdziemy w agresywny sposób, aby pokazać opinii publicznej, jak będą wyglądać te nowe budynki szkolne” – powiedział Hockenberry.

pomoc publiczna

Hockenberry zauważył również, że czekając do tego roku, polski lokalny okręg szkolny kwalifikuje się do dodatkowych 2 procent funduszy na budowę obiektów szkolnych w Ohio.

Powiedział, że w ubiegłym roku Polska otrzymałaby od państwa 17 proc. na nowe szkoły. W tym roku wzrósł do 19 proc.

Podłączając liczby do miksu, Hockenberry powiedział, że niebieska opcja kosztowałaby przeciętnego właściciela domu 213 000 USD, 838 USD rocznie i 2362 USD rocznie za dom o wartości 600 000 USD.

Koniec czasu

READ  Polska para planuje otworzyć polski rynek Violety w Milwaukee

Powiedział, że jeśli zarząd zdecyduje się poddać go pod głosowanie, będzie to ostatni moment, w którym Polska może budować nowe budynki szkolne. W przypadku odrzucenia okręg szkolny musi utrzymać obecne obiekty.

„Jeśli umieścimy to na karcie do głosowania w tym roku, a podatnicy odmówią, będziemy potrzebować planu, co zamierzamy zrobić w celu zwiększenia rejestracji i poważnych napraw budynków” – powiedział Hockenberry. „Będzie w rękach wyborców”.

Wymiana dachu w seminarium to poważny remont, który musi nastąpić wkrótce.

„To będzie wielomilionowy projekt” – powiedział. „Trzeba zdjąć cały dach i zdemontować centrale wentylacyjne. Dużo pieniędzy, żeby to ugasić. Jeśli opłata się skończy, nie będziemy tego robić.

McKenzie dodał: „Złożyliśmy wszystkie naprawy i sprzęt wycofany z eksploatacji oraz rzeczy, które należy wymienić. Widzimy, że dach w szkole średniej zawodzi.

Decyzja w sprawie dachu liceum jest jednym z projektów i remontów wstrzymanych do czasu rozstrzygnięcia ewentualnej opłaty obligacyjnej. Na razie wszystko toczy się po ścieżce wybranej przez radę szkoły.

Hockenberry powiedział, że po zakończeniu renderingów, jeśli zarząd zagłosuje za postawieniem pytania wyborcom, umieści renderingi nowych budynków w całej Polsce.

„Będę w terenie do dnia wyborów” – powiedział.

Otrzymuj najświeższe i nie tylko aktualne wiadomości bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą