Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uber oferuje bezpłatne przejazdy między granicą ukraińską a dwoma polskimi miastami

Uber oferuje bezpłatne przejazdy między granicą ukraińską a dwoma polskimi miastami

Ludzie noszą torby na przejściu granicznym między Polską a Ukrainą, ponieważ polscy strażnicy graniczni zamykają pasy dla pojazdów, aby umożliwić większy ruch piechoty, po tym, jak Rosja rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę operację wojskową przeciwko Ukrainie, w Medica, Polska, 26 lutego 2022 r.

Pryszcz Kacper | Reuters

Uber powiedział w środę, że zaoferuje Nieograniczone darmowe przejazdy Między granicą ukraińsko-polską a dwoma polskimi miastami.

Gigant wspólnych wyjazdów Powiedział Osoby chcące dotrzeć do południowo-wschodnich miast Lublina lub Rzeszowa z Hriben, Dolhobic, Durhusk, Zossen, Podmerz, Korchova lub Medica mogą wpisać kod „POMOCLUBELSKIE” lub „POMOCPODKARPACKIE”, aby przemieszczać się na dowolne z skrzyżowań bezpłatnie.

Usługa jest częścią szerszego zestawu inicjatyw ogłoszonych w środę przez Ubera, aby wesprzeć Ukrainę w obliczu rosyjskiej inwazji.

„Nasze zespoły pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym pracownikom, pasażerom i kierowcom oraz współpracują z organizacjami pozarządowymi, aby wspierać działania humanitarne w terenie” – podała firma w oświadczeniu.

Jeszcze w tym tygodniu Uber powiedział, że doda przycisk darowizny w aplikacji dla swoich amerykańskich kierowców, aby mogli przekazywać darowizny na rzecz Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego. Firma zobowiązała się również, że za pośrednictwem funkcji, która zostanie wprowadzona w innych krajach, w nadchodzących dniach pozyska darowizny w wysokości do 1 miliona dolarów.

Krótko po rosyjskiej inwazji Uber poinformował, że tymczasowo wstrzymał usługi na całej Ukrainie ze względu na względy bezpieczeństwa. Firma powiedziała, że ​​„ocenia, jak przywrócić” wspólne przejazdy w poszczególnych miastach.

Firma wpłaciła również „zaliczki” swoim kierowcom na Ukrainie i „bada, w jaki sposób ukraińscy uchodźcy mogą uzyskać dostęp do pracy na platformie Uber w sąsiednich krajach, w których działamy”. Rzecznik powiedział CNBC, że zaliczka nie wróci do firmy.

Subskrybuj CNBC na YouTube.