Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ponowny ostrzał Charkowa, zabijając 4. Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że 836 000 uciekło podczas rosyjskiej inwazji

Wraz z kanclerzem Niemiec Bennett przysięga, że ​​uniemożliwi Iranowi zdobycie broni jądrowej „Nigdy się nie strzeż, nigdy”

Premier Naftali Bennett, w uwagach, jakie wygłosił w hotelu King David w Jerozolimie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, powiedział, że spotkał się tego ranka z Schulzem, aby omówić trwającą wojnę na Ukrainie, irańskie rozmowy nuklearne w Wiedniu oraz ustanowienie nowego Partnerstwo strategiczne. .

Zwracając się do swojego niemieckiego odpowiednika, Bennett powiedział: „Mamy również obowiązek upewnić się, że Iran nie ma broni jądrowej i że nie będzie możliwości zdobycia broni nuklearnej – nie w naszej czujności i nigdy nie będzie”. z Izraelem. Długotrwałe postrzeganie nuklearnego Iranu jako jednego z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa.

„Z niepokojem śledzimy rozmowy w Wiedniu, a perspektywa podpisania umowy, która pozwoli Iranowi na za kilka lat postawienie wirówek na dużą skalę jest dla nas nie do przyjęcia” – dodał.

Jeśli chodzi o wojnę na Ukrainie, Bennett wyraża poparcie dla ludności cywilnej, ale nie odnosi się do pomocy wojskowej, czego Izrael wcześniej odmówił.

„Izrael stoi po stronie narodu ukraińskiego” – powiedział Bennett, zauważając, że w poniedziałek i wtorek Izrael wysłał na Ukrainę 100 ton pomocy humanitarnej. „Zobowiązujemy się do kontynuacji [supporting the Ukrainian people] I zrobić więcej”.

Bennett odmówił jednak odpowiedzi na pytania, czy Izrael zmieni swoją decyzję o niewysłaniu pomocy wojskowej Ukrainie.

Izrael idzie po linie w swojej polityce wobec Ukrainy, deklarując wsparcie dla Ukrainy, starając się jednocześnie utrzymać dobre stosunki z Rosją, która ma wojskową obecność w sąsiedniej Syrii.

Koncentrując się na stosunkach niemiecko-izraelskich, Bennett mówi, że on i Schulz nawiązują nowe partnerstwa, a także dziękują Schulzowi za naleganie na wizytę w Yad Vashem wcześniej tego dnia.

„Miło mi poinformować, że dzisiaj z kanclerz zgodziliśmy się nawiązać nową współpracę strategiczną między Niemcami a państwem Izrael” – mówi Bennett. „To format dialogu, który będzie się odbywał dwa razy w roku, w kwestiach bezpieczeństwa i państwa”.

READ  Ministerstwo Młodzieży zbiera datki na konferencję | Akcja

Pomimo krótkiej wizyty Schulza, Bennett mówi, że kanclerz „nalegał, aby wizyta Yad Vashem [happen in full]. I widziałem, że był tam twój umysł i serce. „

Kanclerz Niemiec przyjechała do Izraela wczoraj wieczorem i dzisiaj wyjedzie.