Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Turecki stół w Global Hub tworzy przestrzeń dla tureckiej rozmowy i społeczności

Turecki stół w Global Hub tworzy przestrzeń dla tureckiej rozmowy i społeczności

W ubiegłą środę w Global Center w Bosvar Hall odbyło się czwarte spotkanie Tabeli Języka Tureckiego. W Beit język turecki jest częścią Program języków mniej nauczanych. Mimo, że klub jest stosunkowo nowy, rośnie liczba członków, którzy chcą dowiedzieć się więcej o kulturze tureckiej i mówić w tym języku.

Na spotkaniu, Funkcjonariusze klubu Melissa Akai, studentka nauk biologicznych, i Ida Kortsoy, studentka drugiego roku nauk biologicznych, zorganizowały grę w tombalę, turecką grę przypominającą bingo. Uczestnicy entuzjastycznie przystąpili do gry, co pomogło przełamać impas na początku spotkania. Oprócz dwóch funkcjonariuszy w spotkaniu wzięło udział około 10 powracających i nowych członków klubu. Zarówno Akai, jak i Kortsoy wyrazili zdziwienie szybkim rozwojem klubu.

Klub jest nieformalnym miejscem celebrowania kultury tureckiej. Courtsoy, skarbnik klubu, powiedziała, że ​​Akai i prezes klubu Daniel Cardillo zaprosili ją do przyłączenia się w zeszłym semestrze, ponieważ poszukiwali uczniów, którzy mogliby objąć stanowiska kierownicze przy tworzeniu klubu.

„Skontaktowali się ze mną i powiedzieli: «Hej, zakładamy nowy klub». [This was] „Kiedy mówiłem: «Szkoda, że ​​na kampusie nie ma więcej tureckich rzeczy do zrobienia»” – powiedział Kortsoy. „Istnieje jak wiele innych organizacji, ale spotykają się nieregularnie i w wiele spraw nie udało mi się zaangażować. Kiedy do mnie podeszli, powiedziałem: «Tak, będę skarbnikiem.»

Funkcjonariusze mają wielkie plany na przyszłość klubu, obejmujące wydarzenia ze społecznością turecką w Pittsburghu i lokalnymi uniwersytetami, wyjścia do tureckich restauracji i zapewnienie większej przestrzeni spotkań dla rozwijającego się klubu. Akay omówiła znaczenie autentycznych tureckich doświadczeń i wyraziła swój entuzjazm dla potencjalnych nowych działań klubowych.

„Jednym z nich było to, że myśleliśmy o pójściu do tureckiej restauracji w centrum miasta lub gdziekolwiek indziej i możliwości wspólnego jedzenia, ponieważ jako klub możemy rozmawiać o jedzeniu, ale to zupełnie inne doświadczenie, gdy Akay mówi: „Ty zjedz to”. Myślę, że byłoby fajnie. „Myślę, że ludzie chcieliby to osiągnąć”.

READ  Maxar pomoże L3Harris śledzić pociski z kosmosu

Dział Turcji Pitta nieustannie pracuje nad podnoszeniem świadomości na temat swojego programu i dzieleniem się pasją do języka i kultury tureckiej. Elknor Leder, profesor języka tureckiego na Uniwersytecie Pitt, stwierdziła, że ​​ważne jest zachęcanie do nauki języka tureckiego i innych mniej popularnych języków.

„Naprawdę chciałbym, aby w tych dyscyplinach akademickich i dla nieletnich kładziono większy niż obecnie nacisk na komponent językowy”. „Myślę, że jest to prawdą dzięki kulturze i uczestnictwu w zajęciach na kampusie” – powiedział Leder. [the Turkish department] Reprezentujemy i informujemy ludzi o tych programach, ale ostatecznie to studenci decydują, a ich doradcy decydują, jakie przedmioty wybiorą, aby ukończyć studia główne i dodatkowe.

Akay powiedział, że nie ma wystarczających zasobów społecznościowych dostępnych dla tureckich uczniów w Pitt i innych lokalnych szkołach, co zwiększa zapotrzebowanie na klub backgammon języka tureckiego. Akay opisał proste forum na Facebooku jako jeden z niewielu śladów obecności społeczności tureckiej na terenie kampusu, co stwarza zapotrzebowanie na przestrzeń dla społeczności tureckiej.

„To jak forum na Facebooku, gdzie sobie pomagają, a większość z nich wyemigrowała [from Turkey] „I chodzi raczej o: «Och, czy jest dla mnie wolne mieszkanie?»” – powiedziała Akai. „Więc to nie jest organizacja. Chcieliśmy więc stworzyć klub, w którym wszyscy moglibyśmy mówić po turecku lub nawet nie mówić w tym języku, ale móc się spotkać i dzielić przestrzeń.