Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trzech zabitych i dziesięciu pozostawionych na mieliźnie, gdy szaleją pożary w południowej Turcji

Trzy osoby zginęły w ogromnym pożarze lasu w południowej Turcji, gdy strażacy walczyli z ogromnym pożarem drugiego dnia w czwartek.

Krajowa Agencja ds. Katastrof i Zarządzania Kryzysowego poinformowała, że ​​trwają wysiłki mające na celu uratowanie 10 osób pozostawionych w pobliżu kurortu Antalya.

Ponad 100 innych osób musiało zostać ewakuowanych, wymagało pomocy medycznej lub doznało szkód materialnych w wyniku pożaru.

We wschodnich krajach basenu Morza Śródziemnego i nie tylko, strażacy walczyli w tym tygodniu z niekontrolowanymi pożarami wśród wysokich temperatur, silnych wiatrów i ostrej suszy.

W Libanie nastolatek zginął, wywołując pożar w środę, podczas gdy władze greckie ewakuowały się dzień wcześniej z obszarów poza stolicą, gdy pożary ogarnęły Ateny. Setki zostały już ewakuowane Pożary lasów pustoszą SardynięPodczas gdy rosyjscy strażacy na Syberii wezwali do pomocy w walce z setkami pożarów płonących w rozległym regionie Jakucji.

Turecki minister rolnictwa Bekir Pakdemirli powiedział, że około 400 strażaków, samoloty i 19 helikopterów wysłano do miasta Manavgat i okolic, aby uporać się z pożarami.

Pakdemirli powiedział, że 82-letni mężczyzna został znaleziony martwy podczas ewakuacji z dzielnicy Kepezbilene, dziesięć mil na północny wschód od Manavgat, i że dziesięć osób zostało unieruchomionych na pobliskiej zaporze Oymapinar.

Powiedział, że jednostki ratownicze są w drodze do unieruchomionych ludzi, a wiele osób zostało rannych.

READ  Türkiye: Pięciu zabitych w eksplozji fabryki pocisków i materiałów wybuchowych | wiadomości ze świata