World

George Clooney zostaje uwięziony w „strefie katastrofy” we Włoszech, gdy „ściana wody” rozbija domy

Gwiazda Hollywood, George Clooney, była jedną z tysięcy osób, które zostały złapane w dramatyczne powodzie, które nawiedziły Włochy, pozostawiając 60 osób bez dachu nad głową.

Gwiazda oceanów Eleven George był z żoną Amal i dziećmi w ich wakacyjnym domu nad malowniczym jeziorem Como, gdy w wioskę nawiedziła 72-godzinna ulewa.

4

George Clooney z Laglio Mayor Roberto Pozzi podczas zalania jeziora Como
George Clooney udziela wsparcia mieszkańcom Laglio

4

George Clooney udziela wsparcia mieszkańcom LaglioŹródło: Mega Agencja

Spowodowało to, że rzeki i strumienie wylały się z ich brzegów, a droga przed domem George’a Villa Oleandra w Laglio stała się rzeką.

Ponad 60 osób zostało uratowanych po tym, jak miasta wokół jeziora Como zostały dotknięte lawiną błotną i powodziami, gdy sroga pogoda przeszła przez północne Włochy.

Pniaki drzew, kosze na śmieci i głazy wyrzucone na pobliskie zbocze góry wdarły się do jego domu, ale na szczęście on i jego rodzina byli nietknięci i nie było żadnych szkód.

W rozmowie z włoskimi mediami Clooney powiedział: „Sytuacja jest znacznie gorsza, niż ktokolwiek by pomyślał.

„Byliśmy w Cernobbio i było bardzo źle. Ale tutaj w Laglio jest znacznie gorzej.

„Myślą, że naprawienie tego może zająć lata i miliony dolarów.

„To miasto było tu od zawsze, przetrwa, będzie silniejsze i lepiej wróci, jest bardzo prężnym miastem”.

Burmistrz Roberto Pozzi musiał zarządzić ewakuację mieszkańców mieszkających w strefach zagrożenia, a cztery domy w pobliżu domu George’a zostały zniszczone podczas powodzi.

Powiedział The Sun: „Mieliśmy trzy dni ciągłego deszczu, a potem wybuchło piekło i zostaliśmy pokryci niesamowitą ścianą wody i gruzu z góry.

George Clooney pomaga mieszkańcom swojej wioski w pobliżu jeziora Como w oczyszczaniu wód powodziowych

4

George Clooney pomaga mieszkańcom swojej wioski w pobliżu jeziora Como w oczyszczaniu wód powodziowychŹródło: Mega Agencja
Rezydencja George'a Clooneya ma 100-metrową strefę wykluczenia

4

Rezydencja George’a Clooneya ma 100-metrową strefę wykluczeniaŹródło: Corbis

„To obszar katastrofy – cztery domy zostały zniszczone, a te rodziny otrzymały alternatywne mieszkania.

READ  Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna Angeli Merkel schodzi daleko w prawo w kluczowych wyborach landowych w Niemczech | Niemcy

„Hałas i siła wody były niesamowite – nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Pozbycie się tego zajęłoby kilka dni.

„George i jego rodzina są tutaj, a droga w pobliżu ich domu jest miejscami nieprzejezdna, ale są bezpieczni i nie wyrządzono im żadnych szkód”.

Po powodzi strażacy musieli uratować w sumie sześćdziesiąt osób wokół jeziora Como.

Około 50 mieszkańców zostało uwięzionych w swoich domach, gdy osuwisko spowodowało wyciek gazu w najbardziej dotkniętym mieście Prieno, na zachodnim brzegu jeziora.

Na południu, w Cernobbio, zagrożony zalaniem budynek mieszkalny został ewakuowany przez ekipy strażackie.

Dziesiątki drzew piętrzyły się na domach, a także samochodach i furgonetkach, które były zbierane jak zabawki i niesione w dół rzeki przez silne potoki.

To ostatnia sroga pogoda, która uderzyła w Europę, zaledwie dwa tygodnie po tym, jak zginęło co najmniej 196 osób ciężkie powodzie w Niemczech i Belgia.

George Clooney kupił swoją XVIII-wieczną willę za 10 milionów funtów w 2002 roku.

Ma 25 pokoi, teatr na świeżym powietrzu, basen i garaż na wszystkie jego motocykle – a jeśli to za mało, ma również 100-metrową strefę wykluczenia.

Aktor zapewnił sobie prywatność, kupując sąsiednią Villa Margherita w nadziei, że bitwa z paparazzi dojdzie do skutku w 2015 roku.

Burmistrz Laglio musiał wydać zakaz zbliżania się, uniemożliwiający fanom wkraczanie na jego posesję.

Jak dotąd hakerzy mogą spodziewać się grzywny w wysokości do 435 funtów za osiągnięcie promienia 100 metrów.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment