Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump wygłasza uwagi w Mar-a-Lago, kilka godzin po oskarżeniu w Nowym Jorku

Donald Trump planuje wygłosić uwagi z Mar-a-Lago podczas największej oglądalności we wtorek wieczorem, zaledwie kilka godzin po tym, jak ma stanąć przed sądem na Manhattanie po tym, jak został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Były prezydent będzie przemawiał w 2015 roku czasu lokalnego [0115 GMT] ze swojej posiadłości w Palm Beach na Florydzie po powrocie z Nowego Jorku, gdzie ma stawić się przed sędzią o godzinie 14:15, aby odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty karne.

23-osobowa wielka ława przysięgłych z Nowego Jorku przegłosowała w czwartek oskarżenie Trumpa, na krótko przed tym, jak sąd zakończył pracę na ten dzień, i zaskoczyła wielu – w tym pana Trumpa i jego zespół.

Trump stoi w obliczu ponad 30 zarzutów oszustw biznesowych, podają źródła, po tym, jak pojawiły się wieści o akcie oskarżenia.

Pełne szczegóły prawdopodobnie zostaną ujawnione podczas procesu, chyba że zarzuty zostaną ujawnione wcześniej przez prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Bragga.

Rozumie się, że były prezydent planuje podróż do Nowego Jorku w poniedziałek i zatrzyma się w apartamencie w Trump Tower przy Piątej Alei.

Następnie stawi się we wtorek rano w Sądzie Karnym Hrabstwa Nowy Jork na Dolnym Manhattanie w celu przetworzenia – w tym pobrania odcisków palców i prawdopodobnie zdjęcia policyjnego.

Po obiedzie pojawi się przed sędzią Juanem Merchanem i nie przyzna się do winy, jak twierdzi jego adwokat, Joe Tacopina.

Po zakończeniu postępowania sądowego Trump poleci z powrotem na lotnisko LaGuardia w Queens i poleci z powrotem na Florydę.

Tego dnia na nowojorskich stadionach, skupionych wokół Centre Street, w niewielkiej odległości od ratusza i mostu Brooklyńskiego, będą bardzo ściśle przestrzegane środki bezpieczeństwa. Planowana jest silna obecność policji, a niektóre drogi zostaną zamknięte.

READ  Emmanuel Macron może zaoferować miejsce w Organizacji Narodów Zjednoczonych w celu zdobycia wojska UE

Pan Trump spędził większość czasu od aktu oskarżenia, nieuzbrojony w Mar-a-Lago i wściekły po tyradach przeciwko oskarżeniu, Braggowi i sędziemu Merchanowi, a także „radykalnej lewicy”, narzekając, że nie może uzyskać słuszna opinia. proces w Nowym Jorku.

Zapytany przez Jen Psaki z MSNBC, czy to, co publikuje były prezydent, może stanowić przestępstwo, były prokurator okręgowy Manhattanu, Cyrus Vance, powiedział: „Myślę, że komentarze, tweety, pisma i zdjęcia prezydenta są nie tylko nieodpowiednie. Są w błędzie… Jeśli Byłem adwokatem pana Trumpa… Powiedziałbym mu, żeby to powstrzymał”.

Dodał, że z prawnego punktu widzenia istnieje wykroczenie zgodnie z prawem Nowego Jorku, które mógł popełnić pan Trump, i na pewno nie pomoże to jego sprawie przed sędzią i ławą przysięgłych.

Oczekuje się jednak, że komentarze byłego prezydenta we wtorek nadal będą odzwierciedlać jego posty w mediach społecznościowych.

Jednak te same podżegające posty mogą doprowadzić do wydania nakazu kneblowania przez sędziego (lub na prośbę pana Bragga). Nie przeszkodzi to Trumpowi w publicznym wypowiadaniu się, ale uniemożliwi mu zabranie głosu w tej sprawie.

W tej sprawie analityk prawny CBS News, Ricky Kleiman, zauważył w niedzielę Zmierz się z narodem Że były prezydent może chcieć złożyć takie oświadczenia przed udaniem się do sądu – być może z Trump Tower – zanim zostaną mu narzucone jakiekolwiek warunki.

Również w niedzielne poranki, podczas występu w ABC’s w tym tygodniuPan Tacopina powiedział George’owi Stephanopoulosowi, że zarzuty wobec byłego prezydenta są motywowane politycznie, co bezpośrednio wynika z jego ambicji Białego Domu w 2024 roku.

Powiedział, że ktoś bez rozgłosu publicznego nie spotkałby się z tymi samymi zarzutami karnymi i że wszyscy Amerykanie powinni być oburzeni aktem oskarżenia.

Zespół prawny Trumpa podobno zażąda przeniesienia procesu z ciemnoniebieskiej demokracji na Manhattanie do bardziej konserwatywnej Staten Island w porcie w Nowym Jorku, którą Trump wygrał w 2020 roku z 57 procentami głosów.

READ  James Cleverley w Japonii dla G7, podczas gdy Wielka Brytania pochyla się w stronę Pacyfiku po Brexicie | Polityka zagraniczna