Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kobieta zostaje aresztowana po zabójstwie rosyjskiego blogera podczas zamachu bombowego w Petersburgu

Kobieta zostaje aresztowana po zabójstwie rosyjskiego blogera podczas zamachu bombowego w Petersburgu

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że walki wokół miasta Bachmut na wschodzie Ukrainy pozostają „szczególnie gorące” i nie sugerował, że miasto ostatecznie spadło na Rosję, jak twierdził założyciel sił najemników Wagner.

Jewgienij Prigożyn twierdził, że jego siły, zaangażowane w wielomiesięczne próby okrążenia i zdobycia zbombardowanego miasta, podniosły rosyjską flagę na budynku administracyjnym.

„Z prawnego punktu widzenia Bachmut został zajęty. Wróg jest skoncentrowany w zachodnich częściach” – powiedział Prigożyn w filmie opublikowanym na jego koncie Telegram w jego służbie prasowej w niedzielę.

Ale od ukraińskich urzędników nic nie wskazywało na to, że miasto Bachmut, które liczyło 70 000 mieszkańców przed rosyjską inwazją, która rozpoczęła się ponad rok wcześniej, wpadło w rosyjskie ręce.

Ukraińskie wojsko poinformowało w poniedziałkowej aktualizacji, że Bachmut i kilka innych miast, w tym Awdijiwka, znajduje się w „epicentrum walk”.

„Wróg kontynuuje atak na miasto Bachmut. Ale nasi obrońcy dzielnie kontrolują miasto” – poinformowało wojsko.

Prezydent Zełenski w swoim wystąpieniu wideo w niedzielę wieczorem podziękował żołnierzom walczącym w Awdijiwce, Marince i Bachmucie.

„Zwłaszcza Bakhmut. Tam jest szczególnie gorąco” – powiedział.

READ  Para walczy w chwili, gdy spadają 25 stóp z balkonu i przeżywają śmiertelne utonięcie!