Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TripAdvisor pozbyło się nieczułych recenzji Auschwitz – wiadomości z Bostonu, pogody i sportu

Needham, Massachusetts (AP) – strona podróżnicza TripAdvisor usunęła niewrażliwą recenzję muzeum Auschwitz po tym, jak początkowo powiedział, że spełnia ono wytyczne dotyczące składania wniosków.

Muzeum na terenie nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Polsce napisało w czwartek na Twitterze, że zwróciło się do witryny podróżniczej z Massachusetts o usunięcie recenzji, w której autor powiedział, że pojechali do Auschwitz, aby „przetestować pokój” i nazwał to miejsce „rodzinną zabawą” ”.

Ponad milion osób, w większości Żydów, zostało zabitych przez hitlerowców w Auschwitz podczas II wojny światowej.

W tweecie napisano: „Według firmy postępuje zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przesyłania”.

TripAdvisor później zmieniło kurs, usuwając komentarz i blokując użytkownika, który go napisał.

Następnie muzeum podziękowało doradcy podróży.

Firma stwierdziła w oświadczeniu, że nie toleruje dyskryminacji i regularnie blokuje lub usuwa miliony recenzji, które naruszają jej wytyczne.

„W tym przypadku, w naszym wstępnym badaniu nie udało się zidentyfikować tej recenzji jako promującej nietolerancję. W trakcie naszego procesu eskalacji ta opinia została usunięta. Zawsze staramy się zrobić to dobrze za pierwszym razem i przepraszamy Miejsce Pamięci Auschwitz i społeczność żydowską w ogólne dla tego początkowego błędu. ”Powiedział oświadczenie.

(Copyright (c) 2021 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, nadawany, przepisywany ani rozpowszechniany.)

READ  Świątek prowadzi Polskę do ćwierćfinału United Cup