Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TripAdvisor pozbyło się nieczułych recenzji Auschwitz – wiadomości z Bostonu, pogody i sportu

Needham, Massachusetts (AP) – strona podróżnicza TripAdvisor usunęła niewrażliwą recenzję muzeum Auschwitz po tym, jak początkowo powiedział, że spełnia ono wytyczne dotyczące składania wniosków.

Muzeum na terenie nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Polsce napisało w czwartek na Twitterze, że zwróciło się do witryny podróżniczej z Massachusetts o usunięcie recenzji, w której autor powiedział, że pojechali do Auschwitz, aby „przetestować pokój” i nazwał to miejsce „rodzinną zabawą” ”.

Ponad milion osób, w większości Żydów, zostało zabitych przez hitlerowców w Auschwitz podczas II wojny światowej.

W tweecie napisano: „Według firmy postępuje zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przesyłania”.

TripAdvisor później zmieniło kurs, usuwając komentarz i blokując użytkownika, który go napisał.

Następnie muzeum podziękowało doradcy podróży.

Firma stwierdziła w oświadczeniu, że nie toleruje dyskryminacji i regularnie blokuje lub usuwa miliony recenzji, które naruszają jej wytyczne.

„W tym przypadku, w naszym wstępnym badaniu nie udało się zidentyfikować tej recenzji jako promującej nietolerancję. W trakcie naszego procesu eskalacji ta opinia została usunięta. Zawsze staramy się zrobić to dobrze za pierwszym razem i przepraszamy Miejsce Pamięci Auschwitz i społeczność żydowską w ogólne dla tego początkowego błędu. ”Powiedział oświadczenie.

(Copyright (c) 2021 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, nadawany, przepisywany ani rozpowszechniany.)

READ  ESE i Ekstraklasa gospodarzem turnieju EA SPORTS FIFA