Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy rosyjski ośrodek narciarski, który ma na celu ustanowienie światowych standardów środowiskowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014 postawiły Rosję – wcześniej znaną z surowych zim, ale paradoksalnie nie sportów zimowych – na radarze łyżwiarzy na całym świecie. Planowany nowy ośrodek w pobliżu Soczi chce wykorzystać ten sukces, zachowując jednocześnie najwyższe standardy środowiskowe.

Dwa największe miasta od dawna zdominowały rosyjską turystykę: stolica, Moskwa i cesarskie miasto Sankt Petersburg.

Jednak organizacja w Rosji dwóch ważnych wydarzeń sportowych w ciągu ostatnich kilku lat – Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014, które odbyły się w Soczi nad Morzem Czarnym oraz Mistrzostw Świata FIFA 2018 – zapewniła podróżnym znacznie szerszy wachlarz miejsc docelowych, z których niektóre nigdy naprawdę były postrzegane jako destynacje, potencjalne atrakcje turystyczne, przynajmniej przez gości spoza kraju.W słynnym obecnie komentarzu podczas Mistrzostw Świata były szkocki reprezentant Ally McCoist, który pracuje dla BBC, rzuca światło na Kazań: jego religię, architekturę, historię i kulturę.

„Kazań przebył długą drogę, odkąd spadł na Iwana Groźnego w 1552 r.” – powiedział McCoy, który opisał piękno miejskich meczetów i jak zdumiał ludzi, którzy tam mieszkali setki lat temu, widząc, co się stało w Kazaniu. To sprawiło, że tak jest dzisiaj.

Jego wkład był znacznie ciekawszy niż komentowany mecz, jednostronny romans Kolumbii z Polską, który zakończył się wynikiem 3: 0 dla Ameryki Południowej.

Soczi i wpływ zimowych igrzysk olimpijskich

Jednak podczas gdy Mistrzostwa Świata wprowadziły do ​​Rosji outsiderów, takich jak Maquist, na większą skalę poza poprzednim torem, prawdopodobne jest, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi miały szerszy wpływ na rosyjską turystykę, z których najważniejszym jest to, że pokazały kraj. jako sport zimowy. Miejsce docelowe.

Pomimo swojej reputacji z powodu surowych zim Rosja nie była nawet miejscem, które mogłoby znaleźć się na szczycie list wielu ludzi podczas zimowych wakacji sportowych.

READ  Mistrz olimpijski Avalon Westneys dąży do większych sukcesów w karierze wioślarskiej

Soczi to wszystko zmieniło, ponieważ rozwój infrastruktury sportów zimowych w okolicy przed igrzyskami olimpijskimi stworzył sieć kurortów na najwyższym światowym poziomie, z których wszystkie dają niepowtarzalną okazję obcowania z naturą i korzystania z nowoczesnego luksusu.

Ruch pasażerski na odnowionym lotnisku w Soczi stale rośnie: w 2014 r. Lotnisko obsłużyło 3,1 mln pasażerów, a liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie do 2019 r., Kiedy przez terminale lotniska przewinęło się 6,5 mln pasażerów.

„Nowa infrastruktura narciarska, liczba i różnorodność tras narciarskich spełniły swoje zadanie: ośrodki zaczęły się szybko rozwijać” – mówi Grigorij Kiselew, szef Rosyjskiego Centrum Badań Politycznych i Technologii. „Mamy teraz trzy ośrodki na poziomie międzynarodowym, które mogą konkurować z ich europejskimi odpowiednikami”.

Co więcej, rozwój malowniczych gór otaczających Soczi – jedną z najbardziej prymitywnych części rosyjskiego południa, gdzie w promieniu wielu kilometrów nie ma ani jednej restauracji Starbucks ani sieci fast foodów – nie zakończył się wraz z igrzyskami olimpijskimi; Często występuje w innych miastach-gospodarzach.

Teraz, siedem lat po rozpoczęciu igrzysk, właśnie ogłoszono nowy ośrodek o nazwie Dolina Vasta, który będzie służył turystom zarówno zimą, jak i latem.

Co więcej, ponieważ powstanie w parku narodowym, dokłada się wszelkich starań, aby zapewnić zachowanie i ochronę środowiska naturalnego oraz uwolnić to, co mają nadzieję ich twórcy, będzie nową falą ekologicznej turystyki w Rosji.

Dolina Vasta znajduje się zaledwie 40 minut od lotniska w Soczi nowoczesnym pociągiem dużych prędkości i jest rozwijana przez rosyjską państwową firmę deweloperską VEB.RF i Interros, prywatną firmę inwestycyjną, na czele której stoi miliarder Vladimir Potanin, oraz Vasta Discovery Development Group. . .

Projekt zakłada powstanie ośrodka uzdrowiskowego z sanatorium, schroniskiem rehabilitacyjnym, hotelami uzdrowiskowymi i hydroterapią, a także ośrodkiem narciarskim z licznymi wyciągami i trasami o długości ponad 30 km.

Interros, główny inwestor i jedna z najstarszych prywatnych firm inwestycyjnych w Rosji, zainwestuje w projekt około 40 miliardów rubli (nieco ponad pół miliarda dolarów). Według ekspertów ostateczny koszt projektu może sięgnąć miliarda dolarów. Vladimir Potanin będzie głównym inwestorem i pozyska dodatkowe finansowanie. Państwowa firma deweloperska VEB.RF przeprowadzi studium wykonalności i zapewni dofinansowanie projektu.

READ  Współzałożycielka AFC, Ann Arbor, zapewnia ponad 70 000 dolarów dla ukraińskich uchodźców

Deweloper niedawno przyjął nowy zestaw rygorystycznych wytycznych, których celem jest zgodność z wymogami ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) oraz zobowiązanie do jak najmniejszego śladu środowiskowego.

Mamy nadzieję, że Dolina Vasta stanie się narodowym standardem Rosji dla kurortów w pobliżu parków narodowych lub innych obszarów chronionych.

Rosa Khutor
Opierając się na sukcesie Rosy Khutor

Nowy projekt opiera się na sukcesie ośrodka Rosa Khutor Resort, opracowanego przez Interros, który był głównym miejscem organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014. Oczekuje się, że utworzenie Doliny Vasta pobudzi rozwój MŚP w regionie, tworząc około 4000 nowych miejsc pracy. w regionie i częściowo złagodzony przez ośrodek Rosa Khutor, który w ostatnich latach działał na pełnych obrotach.

Rosa Khutor została również zbudowana w pobliżu tego samego parku narodowego, a podczas jego budowy WWF był zaangażowany w projekt i pomógł projektantom opracować program ratowania rzadkiego tygrysa kaukaskiego, który prawie wyginął w czasach radzieckich.

Dolina Vasta będzie gościć do 1,5 miliona turystów rocznie – to duża liczba ośrodków górskich w Rosji. Biorąc pod uwagę rozmiar rynku wewnętrznego i zainteresowanie Rosją jako miejscem wypoczynku zimowego wywołane igrzyskami w 2014 roku, jego ambicje wydają się uzasadnione.

Według Zariny Doguzovej, szefowej Rostourism, Federalnej Agencji Turystycznej Rosji, zainteresowanie rosyjskimi destynacjami turystycznymi gwałtownie rośnie, „około 25-30 procent rocznie” – mówi. „Duża liczba młodych ludzi jest gotowych wyjść na łono natury, a nawet woli ten rodzaj turystyki od bardziej popularnych wakacji na plaży”.

Andrey Ignatiev, prezes Federacji Rosyjskiego Przemysłu Turystycznego, również zwrócił uwagę na potencjał wzrostu ekoturystyki.

„Dla nas, uczestników rosyjskiego sektora turystycznego, jest absolutnie oczywiste, że procesowi rozwoju infrastruktury turystycznej w naszym kraju … musi towarzyszyć zestaw działań ograniczających negatywny wpływ na naturalne ekosystemy”.

READ  Absolwenci Polski i Salem kwalifikują się do krajowych mistrzostw w tenisie | Wiadomości, sport, praca

Dla świata, w którym podróże bardzo się zmienią po Covid-19, gdzie podróżni prawdopodobnie spędzają mniej wakacji i wykazują większe zainteresowanie wpływem swoich podróży na środowisko, czas na rozwój Doliny Vasta wydaje się idealny.


W przeciwieństwie do wielu platform z wiadomościami i informacjami, Pojawiające się w Europie Wolny do czytania i zawsze będzie. Nie ma tu zapory. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy stowarzyszeni ani nie reprezentujemy żadnej partii politycznej ani organizacji handlowej. Chcemy tego, co najlepsze dla wschodzącej Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam dalej rozpowszechniać informacje o tym wspaniałym regionie.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dziękuję Ci.

Wschodząca Europa wspiera niezależne dziennikarstwo