Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trener Polski Fernando Santos został zwolniony po słabym rozpoczęciu eliminacji Euro 2024

Trener Polski Fernando Santos został zwolniony po słabym rozpoczęciu eliminacji Euro 2024

WARSZAWA, Polska (AP) – Fernando Santos został zwolniony z funkcji trenera Polski w środę, niecałe dziewięć miesięcy po zatrudnieniu.

Trener, który w 2016 roku poprowadził rodzimą Portugalię do tytułu mistrza Europy, nie dotarł do końca swojej pierwszej fazy grupowej eliminacji z Polską.

Polska zajmuje czwarte miejsce w pięciozespołowych eliminacjach do Mistrzostw Europy – za Albanią, Czechami i Mołdawią – po przegranej trzech z pięciu meczów pomimo zdobycia trzech bramek. Robert Lewandowski. Polska prawdopodobnie w marcu zakwalifikuje się do Euro 2024.

„Chciałbym podziękować Trenerowi Santosowi za pracę z naszą reprezentacją i życzyć mu wszystkiego najlepszego w kolejnych wyzwaniach sportowych” – powiedział Prezes PZPN. – poinformował w oświadczeniu Cezary Kulesza.

Santos (68 l.) poprowadził Portugalię do tytułu mistrza Euro 2016, a następnie w 2019 r. w ciągu ośmiu lat jako trener wygrał inauguracyjną Ligę Narodów.

Santos ustąpił ze stanowiska trenera Portugalii po porażce z Marokiem w ćwierćfinale ubiegłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Następny mecz Polski na Wyspach Owczych odbędzie się 12 października. Jedynie lawina wyników, która w ciągu najbliższych dwóch miesięcy dotknie kilka czołowych drużyn, może uniemożliwić Polsce wejście do eliminacji Euro 2024, nawet jeśli zajmie ona miejsce poza pierwszą dwójką grupy E. pozycje.

___

Więcej futbolu AP: https://apnews.com/hub/soccer

READ  Sędziowie europejscy zakwestionowali zatwierdzenie przez UE planu ratunkowego Polski