Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ten obszar Newcastle 25 lat temu był pustą przestrzenią po raz pierwszy od pokoleń

Był sierpień 1996 roku i po raz pierwszy od niepamiętnych czasów ten obszar centralnego Newcastle był pustą i szeroką otwartą przestrzenią.

Ale tak pozostanie najkrócej.

W miarę zbliżania się nowego tysiąclecia ta część miasta porzuci stare i przyjmie nowe.

Czytaj więcej: Whitley Bay 1961 – Kiedyś i teraz

Nowe centrum nauki, Center for Life, zostanie tu zbudowane, gdy Newcastle wkroczy w XXI wiek z ufnością i śmiałością.

Na naszym oszałamiającym zdjęciu, zrobionym 25 lat temu, patrząc na wschód przez miasto, widzimy wieżę kościoła Mariackiego, wielopiętrowy biurowiec przy Westgate House (który zostanie zburzony po dekadzie) oraz wieżę latarni przy ulicy św. Obecnie nazywa się ją katedrą w Newcastle), natomiast po prawej stronie widzimy Most Królowej Elżbiety, a przez rzekę Tyne do Gateshead.

Na pierwszym planie widzimy wschodni kraniec Scotswood Road i pusty teren, na którym od 1929 roku znajduje się dworzec autobusowy Marlborough Crescent oraz targ bydła z wczesnych dziesięcioleci XIX wieku.

Należą do przeszłości.

Zarejestruj się, aby otrzymywać bezpłatne nostalgiczne e-maile od ChronicleLive. Trzy razy w tygodniu otrzymasz e-mail z niektórymi z naszych wspaniałych, nostalgicznych treści.

Rejestracja zajmuje tylko kilka sekund, wystarczy kliknąć tutaj, wpisać swój adres e-mail i postępować zgodnie z instrukcjami.

Nie martw się, jeśli zmienisz zdanie. Możesz „zrezygnować z subskrypcji” za pomocą linku znajdującego się na dole każdego wysyłanego przez nas biuletynu.

W sierpniu 1996 r. pisaliśmy: „Rozpoczęły się prace nad wartym 54 mln funtów projektem centrum miasta w Newcastle, który miał na celu powitanie nowego stulecia.

Międzynarodowe Centrum Życia powstaje na pięciu hektarach opuszczonej ziemi należącej do Tyne and Wear Development Corporation wokół Dworca Centralnego.

„Kompleks Rysunkowy Futurystycznego i Naukowego Gościa będzie celebrował tajemnicę życia i DNA, uważaną za jedno z największych odkryć naukowych.

READ  Mężczyzna przykuty do wózka inwalidzkiego buduje „windę” zasilaną energią słoneczną, aby przenieść się do mieszkania [Video]

„Centrum będzie obejmować instytut genetyki z laboratoriami badawczymi, wioskę nauk biologicznych, która będzie zachęcać do rozwoju projektów biotechnologicznych, a także atrakcję dla odwiedzających, która obejmuje kopułę genów, sekcję zdrowego życia i przejazd DNA przez ludzkie ciało.

„Prace nad pierwszym budynkiem powinny rozpocząć się w okolicach Bożego Narodzenia, a Pew Village zostanie ukończone do marca 1998 r., a cała witryna zostanie otwarta do 2000 r.”

The Centre of Life, Newcastle, w 2017 roku. Znajduje się na terenie dworca autobusowego Marlborough Crescent i starego targu bydła
The Centre of Life, Newcastle, w 2017 roku. Znajduje się na terenie dworca autobusowego Marlborough Crescent i starego targu bydła

W Ostatecznym Ostatecznym Centrum Życia zostało oficjalnie otwarte 27 maja 2000 roku.

W ostatnich latach Science Village zatrudnia około 600 osób i mieści Centrum Nauk Przyrodniczych, atrakcję turystyczną i wielokrotnie nagradzaną placówkę edukacyjną.

Istnieją placówki badawcze mieszczące firmy biotechnologiczne oraz cieszący się międzynarodową renomą instytut afiliowany przy Newcastle University.

Istnieją również przychodnie NHS, które zajmują się leczeniem niepłodności i medycyną regeneracyjną.

Ostatnio stał się głównym ośrodkiem szczepionek Covid-19.

Nie zapomnij sprawdzić naszej strony internetowej Linia pamięci Witryna o historii lokalnej, która jest pełna archiwalnych zdjęć i zawiera łatwe w użyciu narzędzie do kolorowania zdjęć.

Aby otrzymywać najświeższe wiadomości prosto na Twój telefon, pobierz naszą aplikację tutaj lub Subskrypcja newslettera Otrzymuj najnowsze wiadomości prosto do swojej skrzynki odbiorczej.