Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brian Cox zakończył pytanie Lauren Kelly o „duchach” dosadną odpowiedzią: „Nie!” | nauka | Aktualności

Od czasów starożytnych opowieści o duchach – opowieści o tych, którzy powracają z martwych i nawiedzają żywych – były widoczne w folklorze kultur na całym świecie. W związku z tym istnieje bogata klasa duchów i duchów; Od królowych po polityków, pisarzy i gangsterów, z których wielu zmarło wcześnie lub w tajemniczych okolicznościach. Duch jest również znany jako widmo i opiera się na założeniu, że dusza osoby istnieje oddzielnie od jej ciała i może nadal istnieć po śmierci tej osoby.

Aby rozwiązać ten problem, wiele społeczeństw zaczęło organizować pogrzeby, aby upewnić się, że zmarli nie powrócili, by „gonić” żywych.

Podczas gdy istnienie duchów było prawdopodobnie postrzegane jako niepodważalny fakt, współczesna nauka konsekwentnie zaprzeczała możliwości istnienia takiej rzeczywistości, publikując nawet eksperymenty obalające ideę „ducha” żyjącej osoby.

Brian Cox, popularny fizyk i naukowiec zajmujący się kosmosem, zamknął pytanie Lauren Kelly o to, czy duchy mogą istnieć, gdy pojawiła się w swoim programie na Halloween w 2018 roku.

Naukowiec znany jest z tego, że zręcznie wybiera i odpowiada na pytania, rozważając wszystkie możliwości przed wyciągnięciem wniosków.

Jednak Cox był tu mniej metodyczny i zapytany o swoje stanowisko w sprawie idei duchów, odpowiedział: „Nie, niestety, jak sądzę”, po czym zaśmiał się niezręcznie.

I kontynuował: „Ale to interesujące; chodzi o naszą percepcję – dokonujemy wielu pomiarów świata i widzimy rzeczy, przetwarzamy wszystkie te rzeczy w naszych mózgach – a czasami coś nie jest zaplanowane, dzieje się coś dziwnego i my przywiązywać do tych rzeczy wielką wagę”.

„Więc myślę, o ile możemy powiedzieć, o ile rozumiemy naukę i rozumiemy ją dobrze… nie!”

„Ale nie chcę zepsuć Halloween – to świetna zabawa” – dodał Cox.

tylko w: Elon Musk wspiera Brexit z nową bazą u wybrzeży Wielkiej Brytanii

65-letni Bill Nye, ankieter naukowy najbardziej znany ze swojego serialu telewizyjnego Bill Nye The Science Guy z lat 1993-1998, omawiał kwestię życia po śmierci w filmie Big Think wraz z fizykiem Michio Kaku, pisarzem naukowym Michaelem Shermerem i pastorem i były autor Rob Bell.

READ  Ostatni superksiężyc w tym roku osiągnie punkt kulminacyjny w czwartek i pojawi się na niebie o 30% większy i jaśniejszy

Powiedział, że większość ludzi wyobraża sobie, że życie po śmierci wiąże się z tym, że nasze dusze biorą wyidealizowaną wersję nas samych z naszej przeszłości.

Powiedział jednak, że jest to bardzo mało prawdopodobne, ponieważ większość ludzi umiera na starość, co sprawia, że ​​duch nie przypomina nas w chwili śmierci.

Powiedział: „Wszyscy umrą. Nie spotkałem nikogo, kto by nie umarł.

„Nigdy nie spotkałem nikogo w pewnym wieku, który by nie umarł. To obrzydliwe!

„Teraz to jest dowód, dlaczego nie wierzę w życie pozagrobowe”.