Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teksańscy republikanie planują ożywić ograniczone prawo wyborcze po losowaniu demokratów | Teksas

Republikanie w Teksasie już planują ożywić walkę o daleko idące ograniczenia w głosowaniu po tym, jak demokratyczni prawodawcy wycofali się ze stanu Capitol i zakazali im próby oddania głosu przez 11 godzin.

Gubernator Teksasu Greg Abbott – który stoi na czele dominującej republikańskiej większości w stanie – zapowiedział, że po ponownym zebraniu się władzy ustawodawczej umieści kwestię wysokiej stawki w swoim programie. Na szybki kurs specjalny. Opisał porażkę ustawy jako „wyjątkowo rozczarowującą”.

Abbott, który mówi o „uczciwości wyborczej”. Wciąż nagły wypadek W Teksasie, Sprawuje kontrolę nad tym, co istotne Legislacyjne nadgodzinyUstawodawcy rozpoznają sprawy Szybko. Kiedy sesja się rozpocznie, nadal nie jest jasne

Ale obrońcy wciąż malowali historyczny pokaz siły zeszłej nocy jako punkt zwrotny dla Teksas Władza ustawodawcza i Ameryka, kiedy Demokraci unikają normalnych interesów, stosując agresywną taktykę, która odpowiada pilności słabnącej demokracji.

„Walka, którą widziałem zeszłej nocy, to walka, która będzie trwać i trwać” – powiedział Guardianowi przedstawiciel stanu Trey Martinez Fischer, demokrata reprezentujący San Antonio. „To jest nasze zobowiązanie”.

Senat numer 7, szeroko zakrojona ustawa ograniczająca dostęp wyborców, wydawała się prawie stać się prawem na początku teksańskiej legislatury, gdy potężni przywódcy republikańscy wysuwali bezpodstawne zarzuty.Uczciwość wyborcza„Dążenie do prawdziwie hipotetycznej reformy kraju Dobrze znany bizantyjski system głosowania.

SB7 był Jedna sugestia pochodzi z ataku błyskawicznego większego niż co najmniej 389 Restrykcyjne ustawy o głosowaniu zostały wprowadzone w całym kraju w tej kadencji, poparte zapewnieniami republikanów, które nie były za powszechnymi oszustwami wyborczymi podczas zeszłorocznych wyborów.

Ustawa z Teksasu rozgniewała liderów biznesu, zwolenników prawa głosu i polityków lewicowych, z których niektórzy nazywali ich „Jim Crow 2.0” i wskazywała na nieproporcjonalny wpływ, jaki może mieć na wyborców kolorowych. Ale republikańscy prawodawcy nadal są agresywnie uzbrojeni w manewry proceduralne i głosowania z dnia na dzień, polegając na transakcjach w tle i unikając publicznej kontroli w miarę postępu prawodawstwa.

READ  Śmierć Bo Obamy: były prezydent USA Barack opłakuje śmierć byłego „pierwszego psa”

„Ludzie chcą sprawiedliwego systemu. Widzieli, co się stało, i wiedzą, że jest to cyniczna próba utrzymania władzy” – powiedział Charlie Boehner, dyrektor ds. Komunikacji w Move Texas, organizacji non-profit.

„To są ludzie, którzy próbują układać stosy na pokładzie i robią to w środku nocy”.

SB7 przeszedł przez serię oszałamiających zmian, odkąd Senat po raz pierwszy to przeszedł We wczesnym kwietniu, A kulminacją była ustawa Frankensteina, która próbowała pogodzić priorytety obu domów, plus Dodaj nowe przepisy Na ostatnim etapie.

Rachunek Żeby to było przestępstwo w więzieniu stanowym Aby każdy urzędnik państwowy mógł proaktywnie zażądać lub wysłać głos za pośrednictwem aplikacji pocztowych, ogranicza korzystanie z rozwijanych pól, zakazuje głosowania w trybie 24-godzinnym i głosowania samochodowego, a także obniża poziom weta, między innymi.

Po miesiącach kłótni nadal trzeba było dotrzymać terminu o północy w niedzielną noc, kiedy ewakuacja Domu była konieczna, aby wylądować w biurze Abbotta. Jednak po wyciszeniu i usunięciu z obrad Demokraci zdecydowali się przejść na broń nuklearną, uniemożliwiając kworum niezbędne do głosowania.

„Oczy narodu patrzyły na Teksas” – powiedział Martinez Fisher – „i chcieliśmy bardzo jasno powiedzieć, że Teksańscy Demokraci będą walczyć nogami i gwoździami w obronie praw do głosowania”.

Teraz nawet Zakończenie zwykłej sesji ustawodawczejBitwa jeszcze się nie skończyła, ponieważ Abbott planuje swoją prywatną sesję. Gubernator Teksasu, porucznik Dan Patrick Już poparłem plan AbbottaPrzedstawiciel stanu Briscoe Caen, który przewodził naciskom na ograniczenie głosowania w Izbie Reprezentantów, napisał na Twitterze, że jest „gotowy do powrotu do pracy”.

„Będą tego chcieli naprawdę, bardzo, bardzo” – powiedziała Carissa Lopez, dyrektor polityczna Organ nadzorczy organizacji non-profit Freedom Network Texas.

Ale ta specjalna sesja jest również okazją do dalszej analizy, zwłaszcza po rutynowym poleganiu na Republikanach Za zamkniętymi drzwiami Negocjacje w trakcie zwykłej sesji, wymijające Świadectwo publiczne I odpowiedzialność.

READ  Wiadomości Covid: Francja ogłosi dziś wieczorem harmonogram złagodzenia ograniczeń. Nagrody w loterii dla zaszczepionych Austriaków | wiadomości ze świata

„Światło słoneczne to najlepszy środek dezynfekujący” – powiedział Bonner. „Więc to, co możemy zrobić w tym procesie legislacyjnym, to skierować uwagę na tych złych aktorów i wyborców i sprawić, by poczuli presję całego świata, obserwując, co dzieje się teraz w Teksasie”.