Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tech odnotował 150 000 zwolnień w 2022 r., przyćmiewając liczbę wczesnych pandemii

Tech odnotował 150 000 zwolnień w 2022 r., przyćmiewając liczbę wczesnych pandemii

Inne firmy, które zmieniają tory, to Booking.com z siedzibą w Amsterdamie, który zwolnił 4375 pracowników (25% siły roboczej), oraz firma telekomunikacyjna Cisco, która zwolniła 4100 pracowników.

Twitter zajął piąte miejsce pod względem redukcji zatrudnienia, z 3700 miejscami pracy – chociaż pracownicy ci stanowią 50% siły roboczej platformy mediów społecznościowych.

Największe sektory, które uderzą w 2022 roku? detalicznej i konsumenckiej

Branża handlu detalicznego technologią straciła w zeszłym roku około 19 600 miejsc pracy, podczas gdy sektor technologii konsumenckich stracił około 19 700 miejsc pracy. Wynika to w dużej mierze z tego, że największe firmy przeprowadzają zwolnienia. Składki Meta stanowiły około połowy wszystkich zwolnień konsumentów, podczas gdy Amazon odpowiadał za około połowę wszystkich strat w handlu detalicznym.

Inne sektory, które straciły najwięcej pozycji w 2022 r., to transport, finanse i żywność (w tej kolejności).

Zwolnienia w służbie zdrowia również znacznie wzrosły w wyniku eskalacji zwolnień w 2020 r., ponieważ prawie 100 firm zajmujących się technologią medyczną zwolniło ponad 11 100 pracowników w 2022 r. Firmy zajmujące się technologią edukacyjną również zwolniły ponad 8 000 miejsc pracy w 2022 r. Ponadto, co wskazuje na spowolnienie w branży po wczesna bańka pandemiczna.

Nie panikować

Wszystkie te statystyki mogą brzmieć źle dla pracowników technologicznych, ale jest też zaleta: zdecydowana większość zwolnionych szybko znajdzie inną pracę, a prawie 80% znajduje pracę w ciągu trzech miesięcy od zwolnienia, według niektórych badań.

Nie jest to również absolutny historyczny najniższy punkt, jeśli chodzi o zwolnienia w świecie technologii: 150 000 miejsc pracy utraconych w zeszłym roku nie jest zbliżone do bańki internetowej, która pękła w 2001 r., kiedy zniknęły dwa miliony miejsc pracy.

Jest to jednak znak, że branża technologiczna przygotowuje się na niepewny rok 2023 w obliczu zbliżającej się recesji. Doskonal swoje umiejętności, dopracuj swoje CV i miej nadzieję, że nie dołączysz do kolejnej fali zwolnień technologicznych w nowym roku. Będziemy tutaj i tak trzymać Śledź najnowsze wzloty i upadki na stanowiskach w sektorze technologicznym Przez rok.

READ  West Virginia Hive Network, WVU Tech Launch Lab w celu zwiększenia działalności w południowo-zachodniej Wirginii dzięki nowej konkurencji