Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teatr UMass rozpoczyna sezon spektaklem „Żona kapelusznika”.

Teatr UMass rozpoczyna sezon spektaklem „Żona kapelusznika”.

Czym tak naprawdę jest życie?

Wydział Teatru Uniwersytetu Massachusetts Amherst w swojej prezentacji spróbuje odpowiedzieć na to pytanie „Żona kapelusznika” 27 października do 4 listopada.

Pierwsza produkcja sezonu teatralnego UMass 2023-24 „Żona kapelusznika” opowiada historię młodej kobiety, która wprowadza się do swojego chłopaka i nie może czuć się komfortowo w nowym domu.

W miarę rozwoju sztuki poznaje historię poprzednich mieszkańców domu, modniaka imieniem Hitchman i jego długo zaniedbywanej żony. Po tym, jak żona go opuszcza, Hitchman musi pogodzić się ze sposobem, w jaki ją potraktował i znaleźć sposób, aby ją odzyskać.

„Wszyscy potrzebujemy miłości, aby przetrwać. O to właśnie chodzi w życiu: o znalezienie ludzi, którzy będą cię kochać i sprawią, że poczujesz więź z życiem” – powiedział w prasie Mickey Kleinman, absolwent teatru i dramatu w „Żonie kapelusznika”. uwolnienie.

Dramatopisarka Lauren Yee łączy szczere przesłanie o życiu, miłości i rodzinie z komedią w postaci gadającej ściany i golema, który uwielbia zjadać gepardy.

„Ta sztuka potrafi zrównoważyć komedię z ciężkimi prawdami o życiu. Granica jest trudna do przekroczenia” – dodał Kleinman.

„Żona kapelusznika” w reżyserii Giny Kaufman. Kaufman wykłada na UMass od jesieni 2007 roku, prowadzi zajęcia z reżyserii i aktorstwa na studiach licencjackich i magisterskich.

„Uwielbiam pracować z aktorami ze studiów licencjackich i obserwować ich rozwój w trakcie pracy na naszym wydziale” – powiedział Kaufman. „Czasami o aktorstwie panuje przekonanie, że liczy się tylko talent, ale istnieje wiele umiejętności i technik, które z czasem wyraźnie zwiększają zaangażowanie aktora w rzeczywistość danej chwili i umiejętność uwzględnienia specyficznych okoliczności związanych z postacią. wydajność.”

W przypadku „Żony kapelusznika” studencka obsada stanęła przed wyjątkowym wyzwaniem: nauczeniem się i odtworzeniem polskiego dialektu.

„Uczniowie muszą opanować ten bardzo trudny dialekt, realizując cele swojej postaci i radząc sobie ze wszystkimi innymi typowymi aspektami występu” – powiedział Kaufman. „Od pierwszej próby prowadzonej przez moją koleżankę Elisę Gonzalez i jej uczennicę, studentkę teatru Lindsay Foror, uczą się języka polskiego”.

READ  Do druku trafia niepublikowana powieść greckiego autora Nikosa Kazantzakisa

Spektakl wymaga również, aby jeden aktor miał na sobie ogromny, wyściełany garnitur i komunikował się wyłącznie za pomocą „mowy ciała i tajemniczych dźwięków”, a drugi aktor odgrywał magiczną gadającą ścianę, „nosząc mikrofon na ciele i obserwując innych aktorów na ekranie” – mówi Kaufman. On dodał.

Kaufman nawiązała kontakt z „Żoną Kapelusznika” już przy pierwszym przeczytaniu.

„W tym roku przedstawiliśmy moją córkę rodzinie biologicznej, co było przerażające i trudne, ale także potrzebne i bardzo terapeutyczne” – powiedziała Kaufman. „Moja córka musi poznać swoją historię, aby w pełni ruszyć naprzód w swoim życiu, nawet jeśli nie jest ona taka, jak oczekiwano lub oczekiwano”.

W ten sposób, jak powiedział Kaufman, „to samo dotyczy głównej bohaterki Żony kapelusznika”, granej przez studenta teatru Araceli Sierra.

„Żona kapelusznika” będzie pokazywana od 27 października do 4 listopada w Teatrze Curtain. W holu teatru widzowie zostaną poproszeni o zrobienie kapelusza, aby uczcić ukochaną osobę, i posłuchać muzyki na żywo autorstwa Darrowa Shermana, projektanta dźwięku do „The Hatmaker’s Wife”.

Bilety kosztują 17 dolarów za wstęp ogólny i 5 dolarów dla studentów, młodzieży i seniorów, a także członków Culture Pass. Bilety można kupić on-line pod adresem umass.edu Lub dzwoniąc do kasy pod numer 1-800-999-UMAS.