Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Teatr UMass rozpoczyna sezon spektaklem „Żona kapelusznika”.

Teatr UMass rozpoczyna sezon spektaklem „Żona kapelusznika”.

Czym tak naprawdę jest życie?

Wydział Teatru Uniwersytetu Massachusetts Amherst w swojej prezentacji spróbuje odpowiedzieć na to pytanie „Żona kapelusznika” 27 października do 4 listopada.

Pierwsza produkcja sezonu teatralnego UMass 2023-24 „Żona kapelusznika” opowiada historię młodej kobiety, która wprowadza się do swojego chłopaka i nie może czuć się komfortowo w nowym domu.

W miarę rozwoju sztuki poznaje historię poprzednich mieszkańców domu, modniaka imieniem Hitchman i jego długo zaniedbywanej żony. Po tym, jak żona go opuszcza, Hitchman musi pogodzić się ze sposobem, w jaki ją potraktował i znaleźć sposób, aby ją odzyskać.

„Wszyscy potrzebujemy miłości, aby przetrwać. O to właśnie chodzi w życiu: o znalezienie ludzi, którzy będą cię kochać i sprawią, że poczujesz więź z życiem” – powiedział w prasie Mickey Kleinman, absolwent teatru i dramatu w „Żonie kapelusznika”. uwolnienie.

Dramatopisarka Lauren Yee łączy szczere przesłanie o życiu, miłości i rodzinie z komedią w postaci gadającej ściany i golema, który uwielbia zjadać gepardy.

„Ta sztuka potrafi zrównoważyć komedię z ciężkimi prawdami o życiu. Granica jest trudna do przekroczenia” – dodał Kleinman.

„Żona kapelusznika” w reżyserii Giny Kaufman. Kaufman wykłada na UMass od jesieni 2007 roku, prowadzi zajęcia z reżyserii i aktorstwa na studiach licencjackich i magisterskich.

„Uwielbiam pracować z aktorami ze studiów licencjackich i obserwować ich rozwój w trakcie pracy na naszym wydziale” – powiedział Kaufman. „Czasami o aktorstwie panuje przekonanie, że liczy się tylko talent, ale istnieje wiele umiejętności i technik, które z czasem wyraźnie zwiększają zaangażowanie aktora w rzeczywistość danej chwili i umiejętność uwzględnienia specyficznych okoliczności związanych z postacią. wydajność.”

W przypadku „Żony kapelusznika” studencka obsada stanęła przed wyjątkowym wyzwaniem: nauczeniem się i odtworzeniem polskiego dialektu.

„Uczniowie muszą opanować ten bardzo trudny dialekt, realizując cele swojej postaci i radząc sobie ze wszystkimi innymi typowymi aspektami występu” – powiedział Kaufman. „Od pierwszej próby prowadzonej przez moją koleżankę Elisę Gonzalez i jej uczennicę, studentkę teatru Lindsay Foror, uczą się języka polskiego”.

READ  Ekscytująca podróż do jądra ciemności: serial Polskie Notatki od Netfliksa

Spektakl wymaga również, aby jeden aktor miał na sobie ogromny, wyściełany garnitur i komunikował się wyłącznie za pomocą „mowy ciała i tajemniczych dźwięków”, a drugi aktor odgrywał magiczną gadającą ścianę, „nosząc mikrofon na ciele i obserwując innych aktorów na ekranie” – mówi Kaufman. On dodał.

Kaufman nawiązała kontakt z „Żoną Kapelusznika” już przy pierwszym przeczytaniu.

„W tym roku przedstawiliśmy moją córkę rodzinie biologicznej, co było przerażające i trudne, ale także potrzebne i bardzo terapeutyczne” – powiedziała Kaufman. „Moja córka musi poznać swoją historię, aby w pełni ruszyć naprzód w swoim życiu, nawet jeśli nie jest ona taka, jak oczekiwano lub oczekiwano”.

W ten sposób, jak powiedział Kaufman, „to samo dotyczy głównej bohaterki Żony kapelusznika”, granej przez studenta teatru Araceli Sierra.

„Żona kapelusznika” będzie pokazywana od 27 października do 4 listopada w Teatrze Curtain. W holu teatru widzowie zostaną poproszeni o zrobienie kapelusza, aby uczcić ukochaną osobę, i posłuchać muzyki na żywo autorstwa Darrowa Shermana, projektanta dźwięku do „The Hatmaker’s Wife”.

Bilety kosztują 17 dolarów za wstęp ogólny i 5 dolarów dla studentów, młodzieży i seniorów, a także członków Culture Pass. Bilety można kupić on-line pod adresem umass.edu Lub dzwoniąc do kasy pod numer 1-800-999-UMAS.