Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Team Electric rozwija się w Polsce dzięki umowie z Remontową

Team Electric podpisał umowę ze Stocznią Remontową Remontowa w Gdańsku na świadczenie usług doradztwa w zakresie instalacji elektrycznych i usług instalacyjnych dla trzech promów Polsteam Ro-Pax, wspierając plany polskiej stoczni dotyczące rozszerzenia swoich usług na rynek nowych budynków. W ramach trzyletniej umowy fiński dostawca rozwiązań inżynieryjnych „pod klucz” Group Electric (Polska) z Gdyni stanie się spółką zależną.

Mając 4100 metrów pasa ruchu i mieszcząc 400 pasażerów, te trzy statki stanowią dobre wprowadzenie do Remontova jako nowego placu budowy, wykorzystującego skroplony gaz ziemny jako paliwo i charakteryzującego się połączeniem zasilania akumulatorowego i najnowocześniejszego napędu hybrydowego. systemy. Dwa z nich będą obsługiwane przez Unity Line, a trzeci dla Polferis. Dostawa pierwszego statku o długości 195,6 m ma nastąpić do końca 2025 roku.

Na każdym statku Polsteam personel Team Electric zapewni rozwiązania w zakresie instalacji systemów mostkowych (w tym nawigacji i satcomów) oraz pomieszczeń klimatyzacyjnych, pomieszczenia generatorów awaryjnych, pomieszczeń dla załogi i wielu innych zastosowań na całym statku.

„To decydujący krok dla Team Electric w Polsce i ustanawia strategiczne relacje z Remondową” – powiedział Mattias Jörgensen, dyrektor generalny Team Electric. „Systemy elektryczne to kluczowy element każdego nowego projektu budowy, naprawy lub przebudowy. Nasze rozmowy z klientami wskazują, że połączenie Team Electric-Remontova byłoby bardzo atrakcyjną propozycją, biorąc pod uwagę programy efektywności energetycznej dla istniejących statków. Obecnie Remontova zajmuje się naprawą i przebudową statków obsługiwać około 200 statków rocznie, co prowadzi do zaprzestania działalności.

Nowa polska spółka zależna Team Electric będzie zarządzana przez dyrektora ds. zakupów Team Electric Davida Janica, do którego zadań należy upraszczanie i ulepszanie ustaleń dotyczących zatrudniania pracowników rezydujących w Polsce w stoczniach krajowych, innych stoczniach europejskich i poza nimi.

„Utworzenie Team Electric SA jako samodzielnej firmy w Polsce miało w tym momencie doskonały sens i stanowi ważną część Skills Group, która wzmocni relacje, które budowaliśmy przez lata z wykwalifikowaną kadrą stoczniową w Polsce, poprawi możliwości zatrudnienia lokalnie i wspierać nasze globalne działania” – powiedział Jorgensen.
Źródło: Zespół Electric

READ  Naukowcy twierdzą, że polskie ogrodzenie graniczne zagraża rysiom