Szwabińska przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski

Morgantown, Wirginia — student pierwszego roku Adę Szwabińską Kobieca drużyna pływacko-nurkowa West Virginia University weźmie udział w Mistrzostwach Polski 2023, które odbędą się w dniach 26-29 kwietnia.

Szwabińska będzie rywalizować na 50 m stylem dowolnym w środę i 50 stylem klasycznym w czwartek, zanim zakończy rywalizację na 100 stylem dowolnym w sobotę.

„Ada kończy wiosenny semestr swojego programu pływania i nurkowania w Polsce. To ekscytująca okazja i nie możemy się doczekać, aż będzie reprezentować nasz program” – powiedział trener Mountaineer. Vic Riggs.

Na Mistrzostwach Polski 2022 Szwabińska miała dwa biegi, zajmując dziewiąte miejsce w finale 50 freestyle z czasem 25,96 (SCM). W finale na 100 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 56,81, zajmując dziewiąte miejsce, po czym zakończyła rywalizację na 50 m stylem klasycznym z czasem 32,73 i zajęła szóste miejsce.

Podczas Mistrzostw Wielkiej 12 2023 w Austin w Teksasie, Team Oleśnica z Polski zdobył trzy brązowe i jeden srebrny medal. Pierwsze dwa brązowe medale zdobyła sztafeta na 400 metrów stylem zmiennym (3:39,10) i sztafeta na 200 metrów stylem zmiennym (1:39,43, nowy rekord programu) seniorów Jacqueline McCutchan I Harna Minezawa I zażądał Mia Chitwood.

Ta sama drużyna przepłynęła sztafetę na 200 m stylem dowolnym, ustanawiając kolejny rekord programu i zdobywając srebrny medal z czasem 1:30,94. Ostatni brązowy medal zdobył w sztafecie na 400 m stylem dowolnym z drużyną składającą się z McCutchana, Cheatwooda i juniorów. Abby Reardonkończąc z czasem 3:20,04.

Ponadto Szwabińska zajęła szóste miejsce w biegu na 50 metrów stylem dowolnym kobiet, touchpady 22,98, zanim zajęła ósme miejsce w biegu na 100 metrów stylem dowolnym (50,36).

W sezonie 2022-23 pierwszoroczniak miał trzy pierwsze miejsca w indywidualnych finiszach na 50 wolnych. Pierwszy miał miejsce na Igrzyskach Stanowych Wirginii Zachodniej w dniach 14-15 października (23:41). W podwójnym spotkaniu z Cincinnati 22 października Martin dodał jeszcze jednego (23,50), zanim zajął pierwsze miejsce (23,48) przeciwko Villanova 28 stycznia.

READ  UFC Londyn: Tom Aspinall chętny do walki z mistrzem wagi ciężkiej Jonem Jonesem | Wiadomości MMA

Aby uzyskać więcej informacji o Mountaineers, odwiedź WVUsports.com i śledź WVUSwimDive na ŚwiergotI Facebook I Instagram.