Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sewickley SR Podróżuj po świecie, pomagając lokalnie osobom ze stwardnieniem rozsianym

W dzisiejszym odcinku These Hits Different Shelby Cassesse opowiada historię Jayne Miner z Akademii Sewickley, podróżniczki po świecie, która lokalnie pomaga ludziom ze stwardnieniem rozsianym.

Masz pomysł na to wydarzenie jest inne? Daj nam znać Tutaj.

Dla Jen Miner, piłkarki i lekkoatletki z Sewickley Academy, świat zawsze rozciągał się daleko poza jej podwórko w zachodniej Pensylwanii.

„Wszyscy mamy te tradycje, a oni naprawdę pasjonują się swoją kulturą” — mówi Miner. „I tak od najmłodszych lat inspirowałem się poznawaniem innych kultur na całym świecie”.

Jej paszport, już oznaczony imponującą jak na nastolatkę ilością pieczątek. Ale za każdym znaczkiem kryją się nowe perspektywy i powiązania.

Podróżowanie z ocalałym z Holokaustu w Polsce. Bezpłatne węże medyczne w Belize. Zanurzenie w szwajcarską kulturę przez trzy miesiące.

Przez cały program studiów globalnych w jej szkole.

„Zasadniczo pozwala ci wypróbować różne doświadczenia związane z podróżowaniem i poznać otaczający cię świat” – mówi Miner. „Przydarza się to obywatelowi świata i to jest główny cel programu”.

Pomagając i ucząc się o społecznościach na całym świecie, poświęcają również czas na pomoc społeczności, która jest bardzo blisko domu.

„Moja babcia zmarła na stwardnienie rozsiane, kiedy byłam młodsza” – mówi.

Rodzina Jane poświęciła się pomocy osobom dotkniętym stwardnieniem rozsianym, co kontynuowała przez lata licealne.

„W Boże Narodzenie chodziliśmy do domów opieki i szpitali i dawaliśmy prezenty pacjentom ze stwardnieniem rozsianym” – mówi. „Co roku chodzę też na spacer MS, czasem na rower MS i inne tego typu rzeczy. W zeszłym roku zapisałem się i trenowałem w MS Society przez rok.”

Światowy podróżnik, sportowiec i chroniczny dawca może wydawać się dużo.

Dodaj chór, przewodniczącą samorządu studenckiego, aktorstwo, grę na trąbce, a to tylko rzut oka na jej życie, a wkrótce uda się na studia, aby studiować medycynę.

READ  – Jak długo, Panie? Arcybiskup apeluje do Ukraińców w Polsce

Ale bez względu na to, jak bardzo jest zajęta — lub gdzie wyląduje następny samolot, Jayne ma nadzieję, że każdym krokiem ulepszy świat.

„Zostałeś przedstawiony różnym społecznościom i różnym członkom twojej społeczności, z którymi być może wcześniej nie byłeś spokrewniony” – mówi Miner.

„Oczywiście mam dużo szczęścia ze wszystkim, co mam, z wykształceniem, które mam, i możliwościami, które miałem. Wykorzystuję więc umiejętności, które otrzymałem, aby odwzajemniać się i pomagać innym. „