Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dlaczego miejsce w EHF EURO miałoby wzmocnić włoską piłkę ręczną

We włoskiej grupie H Francja prowadzi z kompletem ośmiu punktów po czterech meczach, co gwarantuje jej miejsce w turnieju finałowym. Po czterech meczach Włochy mają taką samą liczbę punktów jak nadchodząca rywalka Polska, dzięki czemu decydujący będzie następny mecz u siebie na Palazzetto Polifunzionale w Vigevano.

Wygraj ten mecz, a Włochy będą miały szanse na EHF EURO 2024; Jeśli przegra, Włochy będą miały niewielkie nadzieje na awans do wielkiej imprezy w Niemczech w styczniu przyszłego roku, gdzie Włochy prawdopodobnie zajmą trzecie miejsce, a tylko cztery najlepsze trzecie miejsca zapewnią sobie bilety do turnieju finałowego.

„Dla nas każdy międzynarodowy mecz na tym poziomie jest bardzo ważny, ponieważ mamy młody skład i zdobywanie większego doświadczenia jest kluczowe. Ale ten mecz z Polską będzie inny, szczególnie mentalnie, ponieważ pomoże nam bardzo się rozwinąć indywidualnie i zespołowo. – dodaje Parisini.

„Dla Włoch jako kraju i całego włoskiego systemu piłki ręcznej będzie to wielkie osiągnięcie, które staraliśmy się osiągnąć, odkąd rozpoczęliśmy ten nowy projekt sześć lat temu wraz z naszym głównym trenerem, Riccardo Trillinim. Kwalifikacje będą naprawdę historyczne dla nas.”

Jakie są więc nastroje we włoskiej kadrze po serii dwóch zwycięstw z rzędu przed meczem z Polską? Wciąż zataczając się od przeciwników po rozczarowującym finiszu na Mistrzostwach Świata Mężczyzn IHF, których byli współgospodarzami w styczniu, spowodowało to zmianę trenera; Ale Polska pokonała Włochy 30:23 w pierwszej rundzie eliminacji w październiku.

„Jestem pewny siebie. Muszę być, mimo że Polska to naprawdę mocna drużyna. Wierzę w nas, ponieważ jesteśmy mentalnie gotowi na taki wielki mecz, ale zobaczymy na boisku. Jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko” – mówi Parisini.