Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

System operacyjny Epsilon3 dla przemysłu lotniczego robi coś więcej niż tylko wprowadza na rynek, ponieważ zapewnia 15 milionów dolarów nowego finansowania – TechCrunch

System operacyjny Epsilon3 dla przemysłu lotniczego robi coś więcej niż tylko wprowadza na rynek, ponieważ zapewnia 15 milionów dolarów nowego finansowania – TechCrunch

Przemysł kosmiczny rozwija się, podobnie jak używane przez niego narzędzia; Epsilon3 to startup, który stara się, aby starty, projektowanie satelitów, produkcja rakiet i inne złożone procesy były łatwiejsze i bardziej oparte na współpracy. Firma odkryła, że ​​jej narzędzia mają zastosowania wykraczające poza przestrzeń kosmiczną, a zwiększona przyczepność we wszystkich dziedzinach doprowadziła do nowej inwestycji w wysokości 15 milionów dolarów.

Nie minęło dużo czasu, zanim Epsilon3 zebrał swoją początkową rundę 2,8 miliona dolarów, założoną na początku 2021 roku przez weterankę SpaceX Laurę Crabtree, Maxa Mednicka z Epiru i byłego pracownika Googlera Aarona Sullivana. Pomysł był prosty, ale trudny do zrealizowania: stworzyć system operacyjny dla nowoczesnego przemysłu kosmicznego.

Firmy, które pracują nad tworzeniem nowych satelitów, części pocisków itp., często od dawna korzystają z oprogramowania, ponieważ podobnie jak w przypadku urządzeń do „testów w locie”, branża jest pod pewnymi względami zbyt konserwatywna z technologicznego punktu widzenia. pogląd. Jeśli nie jest uszkodzony, nie aktualizuj go. Ale chociaż jest to do pewnego stopnia, te starsze narzędzia nie spełniają potrzeb szybko rozwijających się startupów, na które kieruje się Epsilon3.

Aby było jasne, nie jest to zamiennik systemu Windows lub macOS, ale raczej zestawy narzędzi oprogramowania używane od dziesięcioleci do projektowania takich rzeczy, jak projektowanie, zatwierdzanie, wdrażanie i śledzenie części iteracyjnych. Zwykle wymaga to dużej ilości danych, wielu stron sprawdzających wszystko wiele razy, a ostatecznie jest to rodzaj połączonej (lub całkowicie oddzielnej) zupy starych i nowych platform.

Od stycznia firma odnotowuje wzrost nie tylko w branży lotniczej, ale także w sąsiednich, a nawet zupełnie niepowiązanych sektorach, co wskazuje na realną chęć doskonalenia się tutaj.

Jeśli chodzi o przestrzeń kosmiczną, firma zauważyła (z pewnym zaskoczeniem), że program był zaangażowany w wiele ostatnich działań orbitalnych. „Jak dotąd przyglądaliśmy się corocznym premierom i 20% tych zespołów używa Epsilon 3” – powiedział Mednick. Biorąc pod uwagę, że firma rozpoczęła działalność dopiero w zeszłym roku, a nasiona dostała w styczniu, to imponujące.

READ  Fale grawitacyjne rozrywające całe planety?

Ale możesz się zastanawiać, dlaczego coś dobrego do budowy satelitów miałoby kiedykolwiek być przydatne dla fintechów lub innych klientów korporacyjnych.

„To było dla nas naprawdę zaskakujące – oba są w zasadzie złożone” – wyjaśnił Mednick. „Sprowadza się to do tego, że nawet przepływy pracy i procesy biznesowe często mają wiele działów, wiele osób wydających zatwierdzenia, dane przekazywane do wielu osób, wiele etapów, przez które przechodzi firma. Istnieją pisemne procedury dotyczące tych rzeczy i kiedy one mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa lub misji. , muszą być ściśle śledzone — na przykład zgodność. Często używają narzędzi takich jak wiki lub konwergencja, a nawet po prostu Dokument Google; w tym właśnie może pomóc Epsilon3 — nie testuje nowego silnik, tworzy nowego dostawcę”.

„Jesteśmy bardzo skoncentrowani na przemyśle kosmicznym i sąsiedniej przestrzeni – wystrzeliwaniu, operacjach satelitarnych, testowaniu – a także na tym, czego mogą potrzebować sąsiednie branże, takie jak motoryzacja, synteza jądrowa, odnawialne źródła energii i E-VTOL” – powiedział Crabtree. „Ale jeśli inne firmy, takie jak fintech, chcą się pokazać i korzystać z naszego oprogramowania, to świetnie”.

Podkreślili, że ich klienci spoza kosmosu pozostają w dużej mierze w mniejszości, ponieważ budowa instrumentów jest kontynuowana z myślą o wystrzeleniu, orbicie i kosmosie.

Zrzut ekranu interfejsu Epsilon3.

Niedawno dodali kilka funkcji – szczególnie jedną, na którą było duże zapotrzebowanie, jest możliwość pobierania danych na żywo z innych baz danych, których nie można połączyć w inny sposób. Zatem w razie potrzeby można wywierać presję na bazę danych zapasów lub norm, aby poinformować osobę lub przepływ pracy, czy mają wystarczające zapasy, aby pokryć plan produkcyjny. Epsilon3 działa teraz również w trybie offline, synchronizując kopię zapasową, gdy ponownie będziesz mieć połączenie – przydatne podczas testowania na pustyni w Nowym Meksyku. A dane z innego źródła (takiego jak satelity) mogą teraz uruchamiać przepływ pracy w systemie operacyjnym, „jeśli taki jest wzorzec”.

READ  Rakieta Artemis 1 NASA rozpoczyna długo oczekiwaną podróż na Księżyc

Crabtree powiedział: „Słuchamy, czego chcą nasi klienci — mamy bardzo długą listę zamówień, ale mamy też widok na konkretny produkt”.

Choć firma celowała w startupy i małe firmy, to dopiero początek jej ambicji.

„Właśnie zaczęliśmy wspierać naszego pierwszego klienta rządowego, 45., na Przylądku” – powiedział Crabtree (tj. 45. Skrzydło Kosmiczne na Przylądku Canaveral). „Chcielibyśmy rozszerzyć działalność na niektóre z najlepszych, a także na inne start-upy – zostaliśmy stworzeni, aby wspierać start-upy”.

Finansowanie w wysokości 15 milionów dolarów powinno przyspieszyć sprawy. Runda była prowadzona przez Lux Capital, z udziałem Moore Strategic Ventures, Y Combinator (który ukończył Epsilon) oraz MaC Venture Capital.