Świątek zremisował z Włochami w finale United Cup: City

Brisbane, 4 stycznia (IANS): Numer 1 na świecie Ika Zwiadek zapewnił Polsce wszechstronne zwycięstwo w środowym finale United Cup City, pokonując Włoszkę Martinę Trevisan 6:2, 6:4 i wyrównał remis na 1:1.

Zwycięstwo Świdka nastąpiło po tym, jak Lorenzo Musetti z Włoch zapewnił swojej drużynie doskonały start, wyprzedzając Daniela Michalskiego z Polski.

21-letni Świątek ostro otworzył seta w 34. minucie. Trafiając 90 procent swoich pierwszych serwów, trzymała Trevisana na dystans i przełamała Włocha przy obu swoich okazjach na przełamanie.

Trevisan zacieśnił mecz w drugim secie i pozycja Svidka również się załamała. Pierwsze pięć gemów drugiego seta trwało dłużej niż pierwszy, a pewność siebie Włocha wzrastała z każdą niecelną porażką Świtka. Świątek popełnił tylko dziewięć niewymuszonych błędów w pierwszym secie, ale zdobył 23 w drugim.

„To było stresujące. Czuję, że Martina naprawdę bardzo dobrze zmieniała rytm. Ostatecznie starałem się być bardzo solidny” – powiedział Svidek.

Trevisan do końca wywierał presję na Svidek. Serwując na wygraną 5-4, Svidek był zmuszony obronić trzy break pointy przy 15-40 w dół, ostatni został zniszczony przez poślizg sprzęgła. W swoim pierwszym punkcie meczowym Sviatek okopał się i pokonał Trevisana, kończąc mecz w 1 godzinę i 51 minut.

„W końcówce zrobiło się ciasno i Martina dobrze wykorzystała swoje szanse. Prowadziłem, a ona była w stanie dać z siebie wszystko. Mimo że Martina wróciła w drugim secie, cieszę się, że udało mi się ukończyć. – powiedział Świątek.

Wcześniej Musetti miał pełną kontrolę na Pot Rafter Arena, wygrywając 6:1, 6:1 z numerem 260 Michalskim. Włoch stracił zaledwie trzy punkty serwisowe w swoim 58-minutowym zwycięstwie.

Już przy pierwszej piłce przeciwko Michalskiemu Musetti pewnie machał rakietą po korcie jak magiczną różdżką. Michalski wcześnie miał problemy ze znalezieniem rytmu, co pozwoliło światowemu numerowi 23 grać z przewagi, której nigdy nie oddał.

READ  Mołdawia szuka polskiego gazu w napięciach z Rosją

Finał Brisbane City trwa dalej, a czwarty pojedynek singlowy pomiędzy finalistami ATP 2021 Hubertem Hurkaczem i Matteo Berrettinimem oraz Magdą Linette zmierzą się z Lucią Bronzetti.

Jeśli po grze pojedynczej zespoły remisują 2:2, o remisie zadecyduje gra podwójna mieszana. Polska ma wystawić Swidka i Hurcoxa na mecz, podczas gdy Włochy mają wystawić Camilo Rosatello i Musetti, chociaż drużyny mogą zdecydować się na zmiany.