Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska i USA awansują do finałowej czwórki United Cup

Polska i USA awansują do finałowej czwórki United Cup


Frances Tiafoe zapewniła, że ​​Stany Zjednoczone nie musiały rozstrzygać finału United Cup City przeciwko Wielkiej Brytanii w deblu mieszanym, a Hubert Hurcox i Ika Świdek byli parą bohaterów, gdy Polska awansowała do finałowej czwórki.

Tiafoe pokonały Danielle Evans 3-6, 7-5, 6-3, a Taylor Fritz i Jessica Pekula pokonały Harriet Dart i Evans 4-1.

Wchodząc 2-1 przeciwko Team USA, Tiafoe poprawił swoją grę na całym boisku do 3-0 w sezonie. Światowy numer 19 sprawił, że jego forhend był słodki i przyciągał Evansa, poruszał się pewnie i zdobywał punkty na Ken Rosewall Arena. Z umiejętnościami medycznymi.

Tiafoe utrzymał swoją intensywność i zapał w kluczowych momentach ostatniego seta, zdobywając decydującą przerwę w piątej grze i wprawiając Evansa w zakłopotanie. Zwycięstwem trwającym dwie godziny i jedenaście minut, 24-latek powiększył swoją przewagę nad numerem 27 na świecie Evansem do 4-2 w serii.

Tiafoe wygrał wszystkie trzy mecze ATP Tour w tym sezonie, w tym zwycięstwa nad Tomasem Machakiem z Czech i Oscarem Otte z Niemiec.

Stany Zjednoczone wygrały swój miejski finał z ogromną przewagą, skutecznie eliminując z rywalizacji Wielką Brytanię i zajmując miejsce szczęściarzy w finałowej czwórce.

Polska potrzebowała wygranej w grze podwójnej mieszanej, aby wygrać mecz w Pucharze Zjednoczonych z Włochami.

All-Stars pokonali Lorenza Musettiego i Camilę Rosatello 6:1, 6:2.

Zwiadek cieszył się z wyjątkowego charakteru tego zwycięstwa.

„[It feels] Niesamowite, szczerze. Nie wiem. Myślę, że zwycięstwo jako drużyna jest lepsze niż zwycięstwo indywidualnie. Bardzo się cieszę, że zrobiliśmy to razem, a zespołowy wysiłek zdecydowanie się opłacił – powiedział Świątek. „Dzisiejszy mecz był bardzo stresujący, ponieważ my [don’t] Zwykle graj w mieszane gry podwójne. Ale jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem rozegrać solidny mecz, a Huby naciskał na naszych przeciwników i ułatwił mi zadanie. Dlatego bardzo się cieszę, że zagraliśmy dobry mecz.

READ  NA ŻYWO - Polska obchodzi rocznicę powstania w getcie warszawskim - DW - 19.04.2023

Hurcox przegrał z Matteo Perettinim w grze pojedynczej mężczyzn nr 1 i powiedział, że prowadzenie do decydującego meczu było denerwujące.

– Oczywiście przed meczem było trochę stresu. Oczywiście włoska drużyna to bardzo mocna drużyna – powiedział Hurcox.

„To był bardzo ciekawy mecz, ale gra podwójna mieszana była zdecydowanie przyjemniejsza do grania, a… wygrana jako drużyna jest wyjątkowa. A partnerowanie Eka w sposobie, w jaki uderza piłkę, jest niesamowite. Dziewczyny zdecydowanie niosły drużynę dzisiaj, dzięki za to!”

Czytaj więcej: Anse Jabeer otwarcie mówi o swoich łzach podczas Wimbledonu w szczerym wywiadzie