Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sukienka Carrie Fisher z Gwiezdnych Wojen ma zostać sprzedana na aukcji za 2 miliony dolarów

Sukienka Carrie Fisher z Gwiezdnych Wojen ma zostać sprzedana na aukcji za 2 miliony dolarów

Niech Moc będzie z tobą, jeśli masz miliony dolarów do stracenia. Jedna ze słynnych sukienek Princess Leia od Carrie Fisher Gwiezdne Wojny Teraz wystawiony na aukcję.

Aplikuj za pośrednictwem Domu Aukcyjnego Propstore, Biały strój do ziemiNoszona przez legendarnego Fishera w eposie science-fiction z 1977 roku, Gwiezdne wojny: część IV — Nowa nadziejaszacowana na sprzedaż od 1 miliona do 2 milionów dolarów.


Opisana jako „pasujący strój ceremonialny”, jest to sukienka, którą Fisher nosi podczas finału programu Gwiezdne Wojny. Sukienka jest wykonana z lekkiej kremowej tkaniny jedwabnej i ma również kryty zamek z boku i białe zapięcie na zatrzaski na ramieniu. Uważa się, że jest to jedyny wciąż istniejący kostium Lei z oryginalnego filmu. Trzydniowa aukcja ma się odbyć od 28 do 30 czerwca w Los Angeles.

Inne klasyczne stylizacje noszone przez Fisher V Gwiezdne Wojny Oryginalna trylogia przez lata była ulubieńcem domu aukcyjnego. W 2015 roku złote bikini lub kostium Jabba the Hutt Palace „Slave” pojawił się w 1983 roku Gwiezdne Wojny dalszy ciąg Powrót Koziorożcasprzedany na aukcji za 96 000 USD.


Lucasfilm Ltd / EverettW Dzień Matki córka Fishera, Billie Lourd, upamiętniła zmarłą w 2016 roku legendarną aktorkę i pisarkę długim postem na Instagramie na cześć Fishera.Lorde, lat 30, napisała o Gwiezdne Wojny Ikona. „Mimo że minęło ponad 6 lat od jej śmierci, kiedy obudziłem się po raz pierwszy, nadal czuję, że to był jej dzień – nie mój. Ale gdy dzień mija, przypominam sobie, że to także mój dzień”.

4 maja, znany na całym świecie jako Dzień Gwiezdnych Wojen, Lorde była również obecna, gdy Fisher został pośmiertnie uhonorowany gwiazdą na Hollywood Walk of Fame. Wraz z Markiem Hamillem Plusem C-3P0 i R2D2 podczas wydarzenia Lorde złożyła hołd swojej mamie własną garderobą.


Billie Lourd.

Davida Livingstona / Getty Images


Lorde miała na sobie sukienkę z graficznym nadrukiem z Fisher, na której widniała Leia i stylizowała jej wygląd Gwiezdne Wojny lakier do paznokci. Wśród jej czarnego lakieru do paznokci o tematyce kosmicznej, Lorde miała dwa, które się wyróżniały, jeden z wizerunkiem księżniczki Lei, a drugi z symbolem Sojuszu Rebeliantów.

Tego dnia Lorde podzieliła się z tłumem anegdotą, że jej mama powiedziała, że ​​nie byłeś sławny, dopóki nie zostałeś dystrybutorem PEZ. Lorde odpowiedziała, że ​​nie wierzy, że jesteś sławny, dopóki nie masz własnej gwiazdy.


Nigdy nie przegap historii — zasubskrybuj Bezpłatny codzienny biuletyn PEOPLE Aby być na bieżąco z tym, co ludzie mają do zaoferowania, od soczystych plotek o celebrytach po fascynujące historie o ludziach.

„Podobnie jak większość dzieci, dorastałem w przekonaniu, że moja matka jest trochę… no, bardzo… niezręczna” — kontynuował Lord. „Próbowałem zmienić zdanie, pokazując ci ten wspaniały film, w którym gram, Gwiezdne Wojny. Nie wiem, czy ktokolwiek z was kiedykolwiek o tym słyszał”.

Lorde zakończyła dodając, że teraz zdaje sobie sprawę, że jej matka była cenna i kochana nie tylko przez jej rodzinę, ale przez wszystkich, którzy ją spotkali.

„Moja mama była genialna” – powiedziała Lorde. „Otoczyła nim swój świat, dosłownie iw przenośni. Zostawiła ślad swojego blasku na każdym, kogo spotkała”.

READ  Polskie dzieci z Pahiatowej: Kamila wspomina swój pobyt w obozie