Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Studio wirtualnej rzeczywistości kręci w kosmosie, więc możesz to zobaczyć na własne oczy

Odkrywcy kosmosu: doświadczenie międzynarodowej stacji kosmicznej To wieloczęściowy film dokumentalny o rzeczywistości wirtualnej od Felix & Paul Studios i TIME, który pozwala zobaczyć życie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pierwsze dwa odcinki przeniosą Cię w rozrzedzone powietrze z wnętrza Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale studia ogłosiły dziś, że rozpoczęły kręcenie odcinków trzeciego i czwartego poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną, pozwalając Ci doświadczyć prawie krawędzi kosmosu za pomocą 360-stopniowego 3D wideo.

Sceny zewnętrzne są rejestrowane przez niestandardową kamerę VR „Outer Space Camera” Felixa i Paula, co czyni ją pierwszą tego rodzaju próbą przechwytywania wideo 3D i 360 stopni przy użyciu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jako kamery kosmicznej. Te sceny mają się pojawić w Odcinek 3 Zjednoczcie się (jesień 2021) i Odcinek 4 Rozszerzenie (nadchodzi zima 2021).

Seria jest dostępna wyłącznie dla Oculus i oferuje wsparcie VR w Rift, Quest i Quest 2 Przez sklep Oculus. Oto widok z kopuły Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, który daje wyobrażenie o tym, jak może wyglądać, patrząc na jasnoniebieską kropkę z pominięciem powietrze.

Studio twierdzi, że specjalnie wyposażona „kamera kosmosu” jest oparta na Z-Cam V1 Pro i składa się z dziewięciu czujników 4K, które pozwalają na obraz 3D w 360 stopniach w rozdzielczości 8K.

Został również „specjalnie wzmocniony” przez firmę Nanorax Aby wytrzymać szereg warunków, w tym próżnię kosmiczną, słoneczne promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie jonizujące, plazmę, ładunek powierzchniowy i zginanie, ekstremalne temperatury, cykl termiczny… lista jest długa.

Spojrzenie na kamerę 360, 3D używaną w Space Explorers | Zdjęcie dzięki uprzejmości TIME i Felix & Paul Studios

Połączona z ramieniem robota Canadarm2, kamera kosmiczna jest zaprojektowana do przechowywania około 15 godzin wideo 3D 360 stopni, z obiektywami przeznaczonymi do tolerowania intensywnego światła i ciepła, aby zmniejszyć odblaski pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego – co jest dużym osiągnięciem w zakresie temperatur zewnętrznych od -250 stopni Fahrenheita do +250 stopni Fahrenheita (-155 stopni Celsjusza do +121 stopni Celsjusza).

READ  Thornhill ukradł około 100 000 dolarów sprzętu i mienia po włamaniu do sali prób

Feliks i Paweł Jest to nagrodzone Emmy studio odpowiedzialne za filmy VR, takie jak krótkowzroczność, Ten Beduini Seria, nieznajomi, I uznanie. Studio z siedzibą w Montrealu stworzyło również kilka produktów dla istniejących franczyz, takich jak świat jurajskiI Słoneczny CyrkI Dziki, I Wyspa Psów. Współpraca na wysokim poziomie zaowocowała doświadczeniami VR stworzonymi dla NASA, SpaceX, prezydenta Barack Obama I Michelle obamaLeBron James, prezydent Bill Clinton, Wes AndersonBrie Larson Jeff Goldblumi Billa Murraya.

– – – – – –

Jeśli chcesz obejrzeć pierwsze odcinki odkrywcy kosmosu W VR je znajdziesz W sklepie Oculus Za 3 dolary za sztukę oglądanie każdej sztuki zajmuje około 30 minut. Jest również dostępny u wybranych operatorów LGU+ w Korei Południowej, KDDI w Japonii, AIS na Tajwanie, Orange we Francji i Deutsche Telekom w Niemczech.