Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Studenci z Weymouth odwiedzają Centrum Kosmiczne NASA w Teksasie

Studenci z Weymouth odwiedzają Centrum Kosmiczne NASA w Teksasie

Studenci Budmouth Academy mieli możliwość wyjazdu do Houston w Teksasie, aby odwiedzić Johnson Space Center.

Wycieczka jest przeznaczona dla uczniów klas 12. i jest organizowana w ramach programu Space Education Adventures fundacji Aspirations Academies Trust.

Trust reprezentuje 16 akademii w południowej Anglii, a jego program kosmiczny ma na celu zachęcanie niedostatecznie reprezentowanych grup do kontynuowania kariery w dziedzinach STEM.

Jess, studentka Budmouth Academy, powiedziała: „Przyjazd do NASA był przeżyciem, które zdarza się raz w życiu.

„To naprawdę zmotywowało mnie do zastanowienia się, czego chcę od kariery w przyszłości”.

Uczniowie zostali zaproszeni na wycieczkę z przewodnikiem po Muzeum Centrum Kosmicznego, gdzie zapoznali się z historią NASA i amerykańskim programem kosmicznym

Była to także okazja do obejrzenia eksponatów z misji księżycowych Apollo, programu promów kosmicznych i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Następnie grupę zabrano tramwajem do kontroli misji, Rocket Park i Spacecraft Model Facility, gdzie nastolatki dowiedziały się, w jaki sposób kontrolerzy lotu NASA monitorują i kontrolują misje statków kosmicznych.

Mogli zobaczyć rakietę Saturn V, która zabrała Apollo 11 na Księżyc, a także wielkoskalowe odtworzenie promu kosmicznego Discovery.

Oprócz wycieczek uczniowie skorzystali z interaktywnych doświadczeń i rozmów z astronautami i inżynierami, którzy udzielali porad i wskazówek dotyczących kariery w technologii lotniczej.

Dziesięciodniowa wycieczka obejmowała także wizyty w lokalnych szkołach w celu współpracy ze studentami nad projektami opartymi na STEM, a także na Uniwersytecie Rice, gdzie uczęszczali na wykłady z astrofizyki oraz uczestniczyli w licealnym meczu piłki nożnej.

Lider wycieczki Simon Stirland powiedział: „Chcemy, aby uczniowie podczas pobytu tutaj przeżyli jak najwięcej.

„Aspiracje Academies Trust stawiają rodzaj nauczania opartego na projektach, które odbywa się tutaj, w centrum edukacji zapewnianej w swoich akademiach.

„Myślę, że kiedy są w Houston, uczniowie naprawdę uświadamiają sobie, jak ważne jest to.

READ  Przestrzeń Pottera na torze dla ogromnej ekspansji za 18 milionów funtów w Druitwich

„Wspaniale było widzieć ich pracujących ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami, zanurzających się w innej kulturze. Posiłki poza domem i zakupy również cieszyły się dużą popularnością”.