Struthers mści się, Polska 14-9 |  Wiadomości, sport, praca

Struthers mści się, Polska 14-9 | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu / Greg McAfee. Jason Dukes (2) ze Struthers uderza Pilona podczas zwycięstwa Wildcats nad Polską 14:9.

POLSKA – Po raz drugi w ciągu trzech tygodni Struthers i Polska stoczyli walkę do samego końca.

W tej chwili nie. Zespół Wildcats nr 6 (9-3) awansował do play-offów OHSAA po ćwierćfinale Dywizji IV Regionu 13 14-9 z Polską nr 3 (10-2).

Dwa tygodnie temu w finale sezonu zasadniczego Polska pokonała po dogrywce Struthers 28:27, ale w piątkowy wieczór zwycięstwo skradły drużynie Wildcats.

„Wiedzieliśmy, że wszystko się rozstrzygnie i na szczęście dla nas udało nam się ukończyć wyścig tak dobrze, jak ostatnim razem”. – powiedział główny trener Struthers, John Bayuk.

Dla Wildcats było to nie tylko niesamowite zwycięstwo, ale także historyczne. Bayuk powiedział, że było to pierwsze zwycięstwo Struthersa w 12. tygodniu, odkąd przejął stery 10 lat temu.

Powodem był jednak sukces Wildcats w ciągu ostatnich dwóch sezonów „Wiara w Wniebowstąpienie” Przyjęli tę mantrę i wypisali ją na T-shirtach i bluzach. Wierzą w budowanie programu i krzewienie kultury programu, co teraz, gdy Bayuk kieruje czwartym rokiem, przyniosło to efekty.

„Kiedy przejąłem stery, ci seniorzy byli nowi, przeszli przez cztery lata przeciwności losu i zasługują na to, aby być tu, gdzie są teraz, tak, jak pracowali i nie poddawali się”. powiedział Bayuk. „To cała mantra „Uwierz we wspinaczkę”.

W drugim meczu pomiędzy Struthersem a Polską w pierwszej połowie obie drużyny nie ruszyły się ani na krok. Jedyne punkty zdobyte przed przerwą na tablicy wyników zdobyły nogi juniora polskiego juniora Jasia Stefanczyna, który w drugiej kwarcie trafił z gry z 22 jardów na 7:54 przed końcem.

Poza tym w pierwszej połowie padło siedem puntów i jedna strata po upadkach Struthersa, po tym jak Struthersowi zabrakło czwartej i jednej bramki. Jednak Wildcats trzymali się swojego planu gry i schodzili na połowę ze stratą trzech punktów.

READ  Innarky bada energię geotermalną w Poznaniu

„Nasze przesłanie brzmi: «Rób to, co robimy»” powiedział Bayuk. „Czasami popadaliśmy w poślizg. Brakowało nam pracy tutaj, brakowało nam pracy tam. Byliśmy jedną przecznicę dalej. Więc nie chcieliśmy uciekać od tego, co robiliśmy, i musieliśmy się dostosować.

Wildcats naprawdę dobrze sobie poradzili, a młodszy rozgrywający Jason Dukes to wykorzystał.

Na siedem minut przed końcem trzeciej kwarty Dukes pokonał polskiego rozgrywającego Doma Pagano i przechwycił piłkę na linii jardowej Poland 11. Dwie akcje później skręcił za róg prawą linią boczną i odbił się w polu końcowym, dając Struthersowi pierwsze prowadzenie w meczu.

„Widziałem, jak szeroki korpus się zepsuł i ugryzłem”. Dukes powiedział o swoim przechwyceniu. „Jeśli przechwyci, zostanie złapany”.

Następnie, gdy obrona Struthersa wymusiła kolejny punt, Dukes przełamał lewą stronę i wykonał 63-metrowy przyziemienie.

„Czasami rozpala nasz ogień i to wszystko, czego potrzebujesz”. powiedział Bayuk. „Wychodząc po dogrywce, potrzebowaliśmy iskry. Rozmawialiśmy, jak sztab trenerski schodzący po przerwie, potrzebowaliśmy dobrej gry i to wszystko. Struthers rozpalił ogień.

Dukes zakończyli grę z 84 jardami i dwoma przyłożeniami na 12 prowadzących, podczas gdy Wildcats pobiegli na odległość 192 jardów na 38 prowadzących. Wildcats również utrzymali Polską na dystansie zaledwie 61 metrów.

Po długim, szybkim przyziemieniu Dukesów, drużyna Bulldogs natychmiast odpowiedziała, gdy Pagano uderzył Cole’a Fultona, który wylądował z 61 jardów prawą linią boczną. Pagano zakończył podaniem na 158 jardów, a Fulton na 77 jardów.

Na 10 sekund przed końcem Pagano rzucił Zdrowaś Maryjo w pole punktne, ale Dukes dobrze wykorzystali podanie i przypieczętowali zwycięstwo.

„Przyjechaliśmy wiedząc, że będziemy walczyć”. – powiedział Dukes. Wiedzieliśmy, że to będzie zacięta walka po porażce z nimi w dogrywce. Myślimy o tym cały tydzień. Zemsta, właśnie o tym myśleliśmy.

Struthers zemścili się i teraz awansują do regionalnego półfinału, gdzie zmierzą się z numerem 2 w drużynie Mender Lake Catholic, który pokonał Nilesa 35-21.