Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Steve Bannon poddaje się FBI po oskarżeniu kryminalnym za przeciwstawienie się Komitetowi ds. Zamieszek na Kapitolu

Niecały rok po otrzymaniu w ostatniej chwili ułaskawienia od byłego prezydenta Donalda Trumpa, były główny strateg Białego Domu Steve Bannon jest ponownie w areszcie FBI.

Konserwatywny i były gospodarz podcastów Wiadomości Breitbarta Szef biura FBI w Waszyngtonie skapitulował krótko po 9:30 w poniedziałek po tym, jak wysiadł z czarnego SUV-a ubrany w zimową zieloną kurtkę i czarny T-shirt.

Idąc w kierunku budynku, zatrzymał się na chwilę, by zwrócić się do kamery, która transmitowała jego kapitulację na żywo za niego pokój wojenny Notacja dźwiękowa. Powiedział swoim fanom: „Nie chcę, aby ktokolwiek odwracał wzrok od piłki, co robimy na co dzień” i oświadczył, że on i jego zwolennicy „obalają reżim Bidena”, jednocześnie nazywając sprawę przeciwko niemu „cały szum ”. , a nie znak.

W piątek wielka ława przysięgłych w Dystrykcie Kolumbii oskarżyła Bannona o dwa zarzuty kryminalnej pogardy dla Kongresu, w wyniku skierowania przez Izbę Reprezentantów w zeszłym miesiącu po tym, jak odrzucił wezwanie do sądu nakazującego mu zeznawać przed komisją Izby Reprezentantów badającą sprawę Obudowa. Bunt 6 stycznia.

Członkom Komitetu wierzy pan Bannon, który w dniu 5 stycznia br pokój wojenny Oświadczając, że „całe piekło się rozpadnie” następnego dnia, kiedy Kongres miał się spotkać na wspólnej sesji, aby poświadczyć zwycięstwo prezydenta Joe Bidena w wyborach 2020 r., ma informacje o tym, co urzędnicy Białego Domu i kampanii Trumpa mogli wiedzieć o wydarzenia dnia .

Ale Bannon, który pełnił funkcję głównego doradcy Trumpa od stycznia 2017 r. do lipca 2017 r., twierdził, że przywilej władzy wykonawczej – zasada prawna, która chroni rozmowy między prezydentem a jego doradcami – uniemożliwia mu składanie zeznań o wydarzeniach, które do tego doprowadziły. Do najgorszego ataku na Kapitol od czasu spalenia Waszyngtonu w 1814 roku.

Większość renomowanych prawników twierdzi, że takie zarzuty nie mają żadnego oddźwięku, ponieważ wydarzenia, o których mowa, miały miejsce długo po tym, jak opuścił on służbę rządową. W przypadku skazania były oficer marynarki wojennej i producent filmowy mogą zostać skazani nawet na dwa lata za kratkami.

READ  UK Covid Live News: Szczepienia, które zostaną wprowadzone dla osób powyżej 40 roku życia w tym tygodniu, mówi prezes NHS | Polityka

Poddanie Bannona FBI to już drugi raz w ciągu niespełna dwóch lat, kiedy znalazł się on w stanie oskarżenia i pod opieką federalnych funkcjonariuszy organów ścigania.

W sierpniu 2020 r. agenci FBI zeszli na jacht należący do chińskiego miliardera i prawicowego sponsora finansowego Guo Wengui za jego aresztowanie pod zarzutem, że on i inni współspiskowcy okradli zwolenników Trumpa miliony dolarów za pośrednictwem internetowej zbiórki pieniędzy na zbudowanie finansowanej ze środków prywatnych mur wzdłuż granicy między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem.

Zarzuty zostały oddalone dziewięć miesięcy później po tym, jak sędzia federalny orzekł, że ułaskawienie w ostatniej chwili Trumpa uniewinniło jego byłego doradcę, ale Bannon nadal stoi w obliczu podobnych zarzutów w stanie Nowy Jork, jeśli tamtejsi prokuratorzy zdecydują się je ścigać.