Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Startup technologiczny GalaxEye Space zbiera 3,5 miliona dolarów – The New Indian Express

Startup technologiczny GalaxEye Space zbiera 3,5 miliona dolarów – The New Indian Express

za pomocą Ekspresowy serwis informacyjny

CHENNAI: GalaxEye Space, startup zajmujący się technologią lotniczą, pozyskał finansowanie w wysokości 3,5 miliona dolarów w rundzie zalążkowej prowadzonej przez Special Invest, firmę venture capital zajmującą się zaawansowanymi technologiami.

Uczestniczyli w nim również inwestorzy, w tym między innymi Nithin Kamath, założyciel i dyrektor generalny (CEO) Zerodha.

Firma z Bengaluru planuje wystrzelić pierwszego na świecie wieloczujnikowego satelitę do obserwacji Ziemi. Zgodnie z notatką prasową GalaxEye, technologia fuzji danych umożliwi konstelacjom satelitów wykonywanie zdjęć w każdych warunkach pogodowych bez zakłóceń z powietrza.

Jego technologia pozwoli na wytwarzanie obrazów o bardzo wysokiej rozdzielczości przez małe konstelacje satelitów.

Komentując rozwój, Suyash Singh, współzałożyciel i dyrektor generalny GalaxEye Space, powiedział: „Przyszły rok będzie dla nas kluczowy, ponieważ aspirujemy do dotarcia w kosmos z naszym satelitą i zostania liderem w dziedzinie obrazowania wieloczujnikowego w branży. W 2023 roku będziemy starać się o dodatkową rundę finansowania w wysokości 15-25 milionów rupii, aby dodać więcej satelitów do naszego portfolio w miarę rozwoju naszej działalności”.

READ  Wspaniały bungalow Pinchbeck oszczędza dużo miejsca