Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DLA Energy wspiera misje kosmiczne od wybrzeża do wybrzeża > Departament Obrony > Wiadomości Departamentu Obrony

DLA Energy wspiera misje kosmiczne od wybrzeża do wybrzeża > Departament Obrony > Wiadomości Departamentu Obrony

Od wybrzeża do wybrzeża Agencja Logistyki Obronnej pomaga wystrzelić rakiety i sprzęt w przestrzeń kosmiczną.

Zespół DLA Energy Aerospace obsługiwał w tym miesiącu dwie misje kosmiczne: pierwsza z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii testowała zdolność Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych do szybkiego startu, a kolejna ze stacji Sił Kosmicznych Cape Canaveral na Florydzie wysłała satelity Narodowego Biura Rozpoznania do orbita.

„Wspieranie wystrzelenia rakiety zawsze jest czymś, z czego jesteśmy dumni, ale te misje były ważnymi kamieniami milowymi, ponieważ nasz kraj w dalszym ciągu pracuje nad odstraszaniem zagrożeń na ziemi, w powietrzu, na morzu i w przestrzeni kosmicznej” – powiedział Steve. Nichols, dyrektor ds. obsługi klienta w DLA Energy Aerospace Energy.

14 września firma DLA Energy dostarczyła hydrazynę o wysokiej czystości, gazowy azot i gazowy hel na potrzeby startu Vandenberg Space Force na rakiecie Alpha firmy Firefly Aerospace.

Po ustanowieniu nowego rekordu responsywnego startu kosmicznego Firefly zakończył wszystkie końcowe przygotowania do startu w ciągu 24 godzin i wystartował w pierwszym dostępnym oknie – zaledwie 27 godzin od otrzymania zamówień na start. Według Sił KosmicznychMisja, znana jako VICTUS NOX, po łacinie „podbić noc”, ma na celu skrócenie harmonogramu w każdym aspekcie misji kosmicznej.

„Sukces VICTUX NOX reprezentuje kulturową zmianę w zdolności naszego narodu do odstraszania agresji przeciwnika i, w razie potrzeby, reagowania ze sprawnością operacyjną niezbędną do zapewnienia naszym bojownikom decydujących zdolności”. powiedział generał broni Michael Goettlin, dowódca Dowództwa Systemów Kosmicznych. „To ćwiczenie jest częścią taktycznie reagującej demonstracji kosmicznej, która pokazuje, że Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych mogą szybko zintegrować swoje zdolności i zareagują na agresję, gdy zostaną do tego wezwane, w odpowiednich taktycznie terminach”.

10 września firma DLA Energy dostarczyła wysokiej czystości hydrazynę i naftę jako paliwo rakietowe na potrzeby startu Atlas V należącego do United Launch Alliance. Pocisk niósł Misja wieloładunekowa SILENTBARKER/NROL-107 Narodowego Biura RozpoznaniaJest to wspólna misja NRO i Sił Kosmicznych, której celem jest zaspokojenie potrzeb Departamentu Obrony i społeczności wywiadowczej w zakresie ochrony przestrzeni kosmicznej.

READ  NASA InSight rejestruje potworne trzęsienie ziemi na Marsie

„DLA Energy z dumą wykorzystuje nasze wyjątkowe możliwości logistyczne i specjalistyczną wiedzę specjalistyczną w zakresie kontraktów do wsparcia rosnącej misji kosmicznej dla Departamentu Obrony i całego rządu” – powiedział Nichols.

Jako zintegrowany zarządca materiałów Departamentu Obrony zajmujący się przestrzenią kosmiczną i produktami z nią związanymi od 2001 r., DLA Energy dostarcza źródła paliwa dla różnych misji Departamentu Obrony, misji federalnych, handlowych i badawczych.