Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Starania Ukrainy o organizację mundialu 2030 prawdopodobnie zakończą się po aresztowaniu szefa FA |  Ukraina

Starania Ukrainy o organizację mundialu 2030 prawdopodobnie zakończą się po aresztowaniu szefa FA | Ukraina

Dwóch wysokich rangą działaczy Ukraińskiej Federacji Piłki Nożnej, w tym jej prezes, zostało aresztowanych w związku z zarzutami oszustwa i prania brudnych pieniędzy związanych z budową fabryki sztucznej murawy.

Prezydent Ukraińskiej Federacji Andrij Pawełko i sekretarz generalny Federacji Jurij Zapisotski są oskarżeni o „malwersację” 26,5 mln ukraińskich hrywien (600 tys. funtów).

Dwóm mężczyznom nakazano przetrzymanie do 22 stycznia w celu umożliwienia dalszego śledztwa lub zwolnienia za kaucją w wysokości 200 000 funtów, pod warunkiem, że nie opuszczą stolicy Ukrainy Kijowa ani nie skontaktują się ze świadkami.

Ten rozwój wydarzeń prawdopodobnie zabije wspólną kandydaturę Ukrainy wraz z Hiszpanią i Portugalią do współgospodarza w 2030 r. Mistrzostwa Świata W posunięciu zatwierdzonym przez głowę państwa Wołodymyra Zełenskiego.

Ukrainaktóra od 24 lutego jest masowo atakowana przez Rosję, miała gościć jedną z grup turnieju pod przewodnictwem Pavlko.

Zarzuty wobec Pavelko i Zapisotsky’ego są następstwem czteroletniego dochodzenia w sprawie zarzutów nadpłat dokonanych przez NFL na rzecz firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, znanej jako SDT, która współpracowała z Narodową Ligą Piłkarską przy budowie pierwszej na Ukrainie fabryki sztucznej murawy.

Prokuratura stwierdziła: „Według śledztwa, podczas zakupu sprzętu do budowy zakładu do produkcji sztucznych nawierzchni na boiska piłkarskie, funkcjonariusze Federacji Narodowej skonfiskowali 26,5 mln hrywien. Później część tych pieniędzy wyprali. .

„Na wniosek prokuratorów Peczerski Sąd Rejonowy w Kijowie nakazał umieszczenie podejrzanych w areszcie z możliwością zwolnienia za kaucją w wysokości 9,9 mln hrywien”.

gdy oskarża się mężczyzn Po raz pierwszy poinformowano o tym w zeszłym tygodniuUkraińska Federacja oskarżyła swoich śledczych o działanie w imieniu prorosyjskich polityków.

Denis Bogai, prawnik reprezentujący narodowy związek piłki nożnej, powiedział lokalnym mediom Glavkom, że chociaż doszło do nadpłaty za SDT, organ piłkarski odzyskał pieniądze.

Powiedział, że pieniądze nigdy nie pojawiły się ponownie w bilansie UAF, ponieważ zostały wypłacone za pośrednictwem trzeciej firmy, Softex, byłemu włoskiemu sędziemu Pierluigiemu Collinie, który był wierzycielem.

READ  Brytyjscy turyści przeżyli lawinę w górach Tian Shan w Kirgistanie | Kirgistan

Nic nie wskazuje na to, by Kulina, która nadzorowała sędziowanie w ukraińskiej piłce nożnej w latach 2012-2015, popełniła wykroczenie.

Rywalami mundialu 2030 są Egipt, Grecja i Arabia Saudyjska oraz propozycja z Ameryki Południowej z Urugwaju, Argentyny, Paragwaju i Chile.

W zeszłym miesiącu prezydent UEFA Aleksander Ceferin powiedział, że wierzy, że Hiszpania i Portugalia złożą „zwycięską ofertę”.

Pavelko, który kieruje ukraińską federacją od 2015 roku, przez dwa lata do 2020 roku był członkiem organu dyscyplinarnego FIFA.

według FIFAZrezygnował ze swojego składu po tym, jak został ukarany grzywną za „publiczną krytykę decyzji” kolegów z komisji dyscyplinarnej na mundialu w Rosji.