Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 280. dniu inwazji | Ukraina

 • NATO we wtorek podwoiło swoje zobowiązanie do pewnego dnia aneksji Ukrainy. Obietnica, która zdaniem niektórych urzędników i analityków pomogła przyspieszyć rosyjską inwazję w tym roku. Największy na świecie sojusz bezpieczeństwa zobowiązał się również do większej pomocy siłom ukraińskim zaangażowanym w walkę z siłami rosyjskimi.

 • Na Ukrainie brakuje części zamiennych do zniszczonej sieci energetycznej w wyniku nieustannych rosyjskich bombardowań. firmy europejskie Pilnie prosimy o przekazanie nadwyżki kolekcji Aby jeszcze pomóc krajowi przetrwać zimę Ostatni krok w rosyjskim bombardowaniu wymierzonym w elektrownie i podstacje Doprowadziło to do przerw w dostawie prądu trwających 48 godzin lub dłużej w całym kraju. Ministrowie ds NATO Państwa członkowskie spotkały się w Bukareszcie w Rumunii, gdzie prawdopodobnie zobowiążą się do nieśmiercionośnego wsparcia dla Ukrainy, w tym paliwa, generatorów, środków medycznych i sprzętu zimowego, a także nowego wsparcia wojskowego.

 • Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ostrzegł NATO przed dostarczaniem Ukrainie systemów obrony przeciwrakietowej Patriot Opisał koalicję jako „podmiot przestępczy”. „jak gdyby [Nato secretary general Jens] Stoltenberg zasugerował, że NATO powinno dostarczać ukraińskim fanatykom systemy Patriot wraz z personelem NATO, a natychmiast stałyby się one uzasadnionym celem dla naszych sił zbrojnych” – napisał Miedwiediew w telegramie.

 • Siły ukraińskie zbombardowały elektrownię w obwodzie kurskim w Rosji we wtorek, Gubernator powiedział, że były przerwy w dostawie prądu. „W sumie było około 11 startów. Celem była elektrownia” – powiedział Roman Starovoit, gubernator obwodu kurskiego, w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram. Ukraina nie przyznała się do odpowiedzialności i nie skomentowała od razu.

 • Ukraiński państwowy operator energetyczny, Ukrainegro, powiedział, że wciąż walczy o odzyskanie pełnej mocy Po prawie tygodniu rosyjskie naloty zniszczyły obiekty energetyczne w całym kraju. Deficyt mocy wynosił 30% od godziny 11:00 czasu lokalnego we wtorek, Okrenegro powiedział w oświadczeniu: Niewielki wzrost w stosunku do dnia poprzedniego po awaryjnym zamknięciu wielu elektrowni i wzrost zużycia wraz z nadejściem zimy.

  READ  Były prezydent Chin Hu Jintao niespodziewanie opuścił zjazd Partii | wiadomości ze świata
 • Uwięziona liderka białoruskiej opozycji Maria Kolesnikawa została przeniesiona na oddział intensywnej terapii w Homlu, Na podstawie raportów. Białoruski polityk opozycyjny Wiktor Babariko Opublikowane w Telegramie Kolesnikowa, jedna z najwybitniejszych oponentek prezydenta Aleksandra Łukaszenki, trafiła w poniedziałek do szpitala z nieznanych przyczyn.

 • Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow powiedział, że Moskwa „nie ma innego wyjścia”, jak tylko odwołać rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie broni jądrowej, Poinformowały państwowe agencje informacyjne. Powiedział Było mało prawdopodobne, że jakiekolwiek spotkanie się odbędzie W tym roku. Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, Oskarżył USA o „najwyższy poziom wrogości i toksyczności” oraz „patologiczne pragnienie wyrządzenia szkody naszemu krajowi”.

 • Prezydent Chin Xi Jinping powiedział, że Pekin jest gotowy do „nawiązania bliższego partnerstwa” z Moskwą w celu „utrzymania międzynarodowego bezpieczeństwa energetycznego”. „Chiny są gotowe do współpracy z Rosją w celu nawiązania bliższego partnerstwa energetycznego, promowania rozwoju czystej i zielonej energii oraz wspólnego utrzymania międzynarodowego bezpieczeństwa energetycznego i stabilności przemysłowych łańcuchów dostaw” – powiedział Xi, cytowany przez państwową telewizję CCTV.

 • Ukraina zatrzymała zastępcę szefa nowo wyzwolonej rady miejskiej Chersoniu pod zarzutem wspomagania rosyjskich sił okupacyjnych, — powiedział Prokurator Generalny Ukrainy. anonimowy urzędnik, współpracował z władzami okupacyjnymi I według prokuratora pomagał w funkcjonowaniu służb publicznych pod rządami Rosjan.

 • Kraje Unii Europejskiej stopniowo zbliżają się w tym tygodniu do porozumienia w sprawie ograniczenia cen rosyjskiej ropy, Dyplomaci powiedzieli we wtorek, że istnieje sposób na dostosowanie pułapu w przyszłości, łącząc go z nowym pakietem sankcji wobec Moskwy za inwazję na Ukrainę. Termin zawarcia umowy upływa 5 grudnia, ponieważ wtedy wchodzi w życie całkowity unijny zakaz zakupów rosyjskiej ropy drogą morską, uzgodniony pod koniec maja.

 • Grupa Siedmiu głównych narodów zgodziła się na utworzenie sieci koordynującej śledztwa w sprawie zbrodni wojennych w ramach kampanii ścigania podejrzanych o zbrodnie na Ukrainie. w wspólna reklama, Ministrowie sprawiedliwości G7 powiedzieli, że państwa członkowskie zapewnią centralny krajowy punkt kontaktowy w każdym kraju do ścigania przestępstw międzynarodowych.

  READ  „Oni zabijają ludzi”: Biden uderza na Facebooku za dezinformację o COVID | Korona wirus
 • Papież Franciszek wywołał oburzenie w Rosji wywiadem, w którym zasugerował, że członkowie sił zbrojnych Czeczenii i Buriacji wykazali się na Ukrainie większym okrucieństwem niż żołnierze rosyjscy. Powiedział, że żołnierze pochodzili z Buriacji, gdzie buddyzm jest główną religią, oraz z muzułmańskiej większości Republiki Czeczenii, Byli „najtwardsi” podczas walk na Ukrainie.

 • Minister sprawiedliwości Niemiec Marco Buschmann powiedział, że jego kraj przyczynił się do wybuchu wojny „przyłączając się” do gazociągu Nord Stream 2, pomimo aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku. Buszman powiedział też, że rosyjskie ataki rakietowe na infrastrukturę energetyczną stanowi „odrażającą zbrodnię wojenną”, Dodając, że jest „pewien, że w końcu zobaczymy sprawy o zbrodnie wojenne w Międzynarodowym Trybunale Karnym również przeciwko wysokim rangą rosyjskim przywódcom”.