Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stany Zjednoczone utrzymają rodziny imigrantów w hotelach w pośpiechu kosmicznego

Władze podały w piątek, że rodziny imigrantów będą przetrzymywane w hotelach w rejonie Phoenix w odpowiedzi na rosnącą liczbę osób przekraczających granicę USA-Meksyk, co jest kolejnym krokiem w pośpiechu administracji Bidena, aby zapewnić im tymczasową przestrzeń.

Jej biuro podało w oświadczeniu, że amerykańska senator Kirsten Cinema została poinformowana, że ​​amerykańskie władze imigracyjne i celne zajmą „kilka hoteli wzdłuż południowo-zachodniej granicy, w tym w Chandler i Phoenix”. Chandler to przedmieście Phoenix, położone ponad 150 mil (241 kilometrów) na północ od granicy.

ICE odmówił wskazania konkretnych hoteli i lokalizacji, twierdząc tylko, że jego kontrakt na 86,9 mln USD ogłoszony w zeszłym miesiącu z Endeavors zapewni około 1200 łóżek hotelowych w Teksasie i Arizonie. Rodziny migrujące zazwyczaj pozostają na rozpatrzeniu przez mniej niż 72 godziny.

Umowa stanowi, że dostawca usług Veterans Care, Disaster Relief i Immigrant Services z siedzibą w San Antonio ma już dostępne łóżka w hotelach w Chandler oraz w miastach El Paso i Kotola w Teksasie, na południowy zachód od San Antonio. Pierwsze rodziny, które mają zostać zakwaterowane w hotelach w ramach kontraktu, miały przyjechać w piątek.

Biuro Senemy podało, że senator Demokratów rozmawiał z sekretarzem ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorcasem i uczyni go „odpowiedzialnym za ochronę społeczności Arizony i zapewnienie, że wszyscy imigranci będą traktowani sprawiedliwie i humanitarnie”.

W zeszłym miesiącu straż graniczna napotkała 52 904 rodziny wzdłuż granicy meksykańskiej, w porównaniu z 19 286 w lutym i 3455 w marcu 2020 r. Kontrakt Endeavors stanowi, że władze spodziewają się największej liczby przybywających rodzin od 20 lat w okresie 12 miesięcy. Zakończenie 30 września .

Tylko jedna na trzy rodziny napotkane w zeszłym miesiącu została szybko wydalona ze Stanów Zjednoczonych na mocy władz federalnych w związku z pandemią, która odmawia ludziom możliwości ubiegania się o azyl. Władze imigracyjne wypuściły do ​​kraju rodziny z dziećmi w wieku do 6 lat na czas rozstrzygania ich spraw.

READ  Najbardziej pracowity tydzień w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pod względem eksploracji kosmosu

Meksyk również sprzeciwiał się ponownemu przechwytywaniu rodzin z małymi dziećmi w Ameryce Środkowej, zwłaszcza w stanie Tamaulipas graniczącym z doliną Rio Grande w Teksasie, najbardziej ruchliwym pasem dla nielegalnych przejazdów. Stany Zjednoczone przenoszą niektóre rodziny do innych przygranicznych miast – San Diego i El Paso – aby stamtąd zostać wydalone do Meksyku.

Aby zaoszczędzić czas, Straż Graniczna zwolniła rodziny imigrantów – według przedstawiciela USA Henry Cuellar – około 9600 we wtorek – bez uprzedzenia o stawieniu się w sądzie. Zamiast tego są zobowiązani do poinformowania biura ICE w ciągu 60 dni.

Umowa z Endeavors pojawia się, gdy administracja stara się uzyskać więcej miejsca dla rodzin i dzieci bez opieki. Straż graniczna odebrała w zeszłym miesiącu prawie 19 000 dzieci podróżujących samotnie, co jest najwyższym miesięcznym wynikiem w historii.

Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej – który umieszcza dzieci bez opieki jako „opiekunów”, często rodziców i krewnych – znalazł miejsce w centrach kongresowych, bazach wojskowych i innych dużych miejscach. Przedstawiciele hrabstwa Los Angeles poinformowali w piątek, że tereny targowe będą tymczasowo pomieścić do 2500 dzieci bez opieki.

Gubernator Teksasu Greg Abbott, republikanin i częsty krytyk Bidena, zwrócił się do administracji o zamknięcie aresztu dla dzieci bez opieki w Freeman Coliseum w San Antonio, powołując się na zarzuty, że nie otrzymują wystarczającej ilości jedzenia i że chłopcy nie są nadzorowani w toaletach.

Sekretarz prasowa Białego Domu Jane Psaki powiedziała w piątek, że administracja traktuje „bezpieczeństwo i dobro dzieci, którymi się opiekujemy” bardzo poważnie i że władze zbadają zarzuty Abbotta, ale w tym momencie „nie mamy podstaw do jego stanowiska. Zaproszenie „do zamknięcia placówki.