Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sprzedawca pamiątek do latających diamentów i selfie na stacji kosmicznej [Sponsored]

Sprzedawca pamiątek do latających diamentów i selfie na stacji kosmicznej [Sponsored]

26 listopada 2021

– „Nad światem tak wysoko, jak diament na niebie”.

Jak sprawić, by diament był droższy niż jest? Jak mówi wierszyk dla dzieci, unieś to wysoko.

Space Collective, sprzedawca kosmicznych pamiątek, który wcześniej wypuszczał na orbitę okołoziemską etykiety odzieżowe i plakietki z imionami, ogłosił swoją najnowszą ofertę: „Kosmiczne diamenty”.

„Daj dar gwiazd Z prawdziwymi kosmicznymi diamentami Planuje się, że zostanie wystrzelony w kosmos do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w październiku 2022 roku! Pisał Richard Garner, właściciel The Space Collective.

Więcej niż tylko krótka podróż do stacji kosmicznej iz powrotem, diament będzie instalowany wraz z eksperymentami naukowymi na platformie poza orbitującym kompleksem przez co najmniej sześć miesięcy. Diamenty zostaną następnie odzyskane i zapakowane na pokład statku kosmicznego SpaceX Dragon w celu powrotu na Ziemię.

Chociaż ocena diamentów zwykle nie uwzględnia przebytych odległości, właściciele kosmicznych diamentów będą mogli powiedzieć, że przebyli około 75 milionów mil (1905 km) okrążając planetę około 6000 razy. Każdy diament jest grawerowany laserowo w celu uwierzytelnienia.

Space Collective ma wybór diamentów do wyboru, od 2500 $ za 0,3-karatowy kamień szlifierski premium do 45 000 $ za pełne 2 karaty – w tym lot kosmiczny.

Kosmiczne Diamenty będą latać jako część szóstego ładunku startu Space Collective na stację kosmiczną w ramach partnerstwa z Aegis Aerospace, firmą kosmiczną i technologiczną, która obsługuje platformę MISSE (International Space Station Materials Experiment). Pierwotnie ładunek NASA wdrożony z promu kosmicznego, MISSE został teraz wprowadzony na rynek, aby „ułatwić to tak łatwo, jak to tylko możliwe [Aegis’] klientom zademonstrować nowe technologie. „

Garner zdecydował się wypuścić diamenty, ponieważ były one jednymi z najbardziej pożądanych przedmiotów, wraz z autoportretami ludzi, które są teraz dostępne.

READ  Mężczyzna z południowego Bostonu mówi, że samochód jest „całkowicie zniszczony” na parkingu Nowości

Wyślij swoją rodzinę, przyjaciół, a nawet zwierzęta w kosmos na sześciomiesięczną misję na Międzynarodową Stację Kosmiczną z nami Usługa „Wyślij swoje zdjęcie w kosmos”! Garner napisał o The Space Collective.

Ograniczone do zaledwie 100 obrazów po 499 USD każdy, dostarczone pliki obrazów powinny mieć wysoką rozdzielczość i rozmiar wystarczający do wydrukowania w formacie 4,1 x 5,8 cala (105 x 148 mm). Akceptowane będą tylko zdjęcia cyfrowe.

„Ponieważ obrazy są skierowane na surowe środowisko kosmiczne, musimy użyć określonego rodzaju papieru i atramentu, ponieważ większość papieru/tuszów nie przetrwa lotu” – wyjaśnia Garner. „Musimy więc sami je wydrukować, aby mieć pewność, że przetrwają”.

Podobnie jak w przypadku kosmicznych diamentów, instalacja obrazów na platformie MISSE zajmie od sześciu do ośmiu miesięcy, zanim zostaną zwrócone na Ziemię. Zarówno do zdjęć, jak i do diamentów dołączone zostaną dokumenty ukazujące historię ich lotów oraz potwierdzające stan lotu w kosmosie.

Wszystkie prośby o Kosmiczne Diamenty i zdjęcia należy nadsyłać do końca marca.

Space Collective wypuszcza również mały (6″ x 4″) ładunek flag US Military Service i duży (12″ x 8″) ładunek flag US Military Service. Flagi amerykańskie w lutym na podobny sześciomiesięczny pobyt poza stacją kosmiczną. flagi dla wojsko amerykańskieI Amerykańska marynarka wojennaI Siły Powietrzne USA I Siły Kosmiczne USA 350 USD za oddział i ograniczone do 25 USD za oddział. Dostępnych jest tylko 10 flag USA w cenie 1250 USD za sztukę.

Wcześniejsze i bieżące ładunki z The Space Collective obejmowały haftowane naszywki, niestandardowe plakietki z imionami w stylu podobnym do tego, jaki astronauci noszą na swoich skafandrach, oraz logo NASA, które zostaną naszyte po locie na ubrania. Pamiątki, w tym Kosmiczne Diamenty i nadchodzące zdjęcia, są transportowane zgodnie z Polityką Działalności Komercyjnej NASA dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która została utworzona w 2019 r. i zaktualizowana na początku tego roku.

READ  Analiza: problem Durhama w otwartej przestrzeni