Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Słońce wyzwala burzę słoneczną, która może wpływać na sieć energetyczną i satelity – i tworzyć zawirowania zorzy polarnej

Eksperci twierdzą, że małe burze geomagnetyczne mogą uderzyć w Ziemię po tym, jak Słońce wyemituje plazmę.

Eksperci twierdzą, że małe burze mogą wpłynąć na niektóre urządzenia na Ziemi, a także sprawić, że zorza polarna będzie widoczna w niektórych północnych miejscach.

Eksperci ostrzegają, że koronalny wyrzut masy Słońca ma wymazać pole magnetyczne Ziemi.

Ale nie martw się, pomimo niektórych doniesień, że są powody do niepokoju, a wszelkie skutki mogą być bardzo ograniczone.

Met Office powiedział, że CME prawdopodobnie przybędzie późną sobotę lub wczesną niedzielę.

Powiedział, że wierzy, że istnieje 30-procentowa szansa, że ​​doprowadzi to do niewielkiej burzy lub burzy kategorii 1, która prawdopodobnie osiągnie szczyt w niedzielę.

Burze geomagnetyczne są oceniane w skali rozpoczynającej się od G1 i wznoszącej się stamtąd, przy czym G2 jest dwa razy silniejsze niż G1 i tak dalej.

Burza kategorii G1 może prowadzić do niewielkich wahań w sieci energetycznej, pewnych oddziaływań na satelity, a także możliwości wystąpienia zorzy polarnej.

Biuro Meteorologii ostrzegło, że może wystąpić większa aktywność geomagnetyczna, niż oczekiwano, jeśli w tym samym czasie pojawi się druga „dziura koronalna”. Dodała, że ​​nie jest jasne, jak prawdopodobne jest to i kiedy może się to wydarzyć, ale jasne było, że skutki będą ograniczone.

READ  Kolejny nauczyciel! Teleskop Kosmiczny Webba zakończył pierwsze zestrojenie wielu instrumentów