Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Space Cafe Radio – PSSI Space Security Series Episode 2 – z Michaelem Trout

Space Cafe Radio – PSSI Space Security Series Episode 2 – z Michaelem Trout

Michael Trout (po prawej) i Torsten Kringing (po lewej). Źródło: SpaceWatch.Global

Praski Instytut Studiów nad Bezpieczeństwem (PSSI) ma przyjemność zaprezentować Space Cafè Radio – PSSI Space Security Mini-Series, serię radiową skupiającą się na gotowości aliantów do konfrontacji z szybko zmieniającą się rzeczywistością kosmiczną. PSSI to pozarządowa organizacja pozarządowa działająca na rzecz porządku publicznego założona w 2002 roku z siedzibą w Pradze. W kosmosie PSSI kładzie nacisk na pojawiające się zagrożenia i dostępne rozwiązania polityczne.

Wszystkie wywiady zostały przeprowadzone w PSSI Space Security Mini-Series podczas VI Konferencja Bezpieczeństwa Kosmicznego PSSI, która odbyła się w Pradze, w Pałacu Czernin, siedzibie czeskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w dniach 19-21 czerwca 2022 r. Konferencja jest częścią cyklu trójstronnych konferencji dotyczących bezpieczeństwa kosmicznego wysokiego szczebla organizowanych przez PSSI, mamy na myśli Europę, Stany Zjednoczone i Japonię. Rozpoczęta w 2011 roku seria konferencji ma na celu usprawnienie podejmowania decyzji dotyczących bezpieczeństwa wśród sojuszników. Reprezentują jeden z najwyższych szczebli niesklasyfikowanych zgromadzeń sojuszników wojskowych, ekspertów ds. bezpieczeństwa narodowego i głównych przedstawicieli przemysłu.

W tym drugim odcinku CEO i wydawcy SpaceWatch.Global, Torsten Kringing wywiad Generał dywizji Michael TroutDyrektor Narodowych Operacji Powietrznych i Szef Dowództwa Operacji Kosmicznych Niemieckiego Ministerstwa Obrony. Oto kilka najważniejszych informacji z czatu:

  • 0:00 Space Cafe Radio – PSSI Space Security Series Episode 2 – z Michaelem Trout
  • 2:40 Status operacyjny Niemieckiego Dowództwa Kosmicznego
  • 4:08 Sarah – oko (oczy) Niemiec w kosmosie
  • 5:03 Wpływ obecnej wojny w Europie na niemiecką działalność kosmiczną
  • 7:38 Dodatkowy budżet obronny Niemiec i zaangażowanie NATO
  • 9:28 Współpraca w terenie
  • 11:40 Need for Speed ​​​​do pracy w kosmosie
  • 13:49 Rola Unii Europejskiej
  • 16:52 Wizja europejskich zdolności kosmicznych
  • 19:12 Czego możemy się nauczyć z przestrzeni powietrznej?

Jeśli chcesz zachować puls przemysłu kosmicznego, odwiedź naszą stronę internetową pod adresem SpaceWatch.Globalny i zapisz się do naszych biuletynów. I oczywiście nie zapomnij zostać obserwatorem kosmosu!

READ  Chiny poprawiają rozwój przestrzeni regionalnej w celu zbudowania „zielonej formacji regionalnej”: dokument techniczny

Więcej odcinków serii Space Café Radio Mini – PSSI’s Space Security Series – tutaj (więcej w przyszłości):