Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

S&P Global obniża prognozę wzrostu dla Indii, ogólnie pomniejsza rynki wschodzące

S&P Global obniża prognozę wzrostu dla Indii, ogólnie pomniejsza rynki wschodzące

Robotnicy wznoszą rusztowania na budowie stacji kolejowej w Kalkucie w Indiach, 5 lipca 2019 r. REUTERS / Rupak De Chaudhary

LONDYN (Reuters) – Standard & Poor’s obniżył w poniedziałek swoje prognozy wzrostu dla niektórych głównych gospodarek Azji, w tym Indii, Filipin i Malezji, kompensując wzrost w Chinach, Afryce Południowej i dużej części Ameryki Łacińskiej.

Szacunki, które uwzględniają ratingi państw, które uważnie śledzi S&P, wskazują, że perspektywy wzrostu Indii spadły do ​​9,5% z 11% z powodu wybuchu COVID-19, Filipiny spadły do ​​6% z 7,9%, a rating Malezji obniżył się do 4,1% z 6.2. %.

Z kolei prognozy Chin wzrosły do ​​8,3% z 8%, Brazylii do 4,7% z 3,4%, Meksyku do 5,8% z 4,9%, podczas gdy prognozy RPA, Polski i Rosji wzrosły do ​​4,2%, 4,5% i 3,7%. odpowiednio z 3,6%, 3,4% i 3,3%.

„Największym ryzykiem dla wschodzących gospodarek rynkowych jest wolniejsze niż oczekiwano wprowadzanie szczepionek”, powiedzieli ekonomiści S&P w nowym raporcie, dodając, że pandemia ustąpi dopiero, gdy szczepionki „osiągną poziom zgodny z odpornością stada”.

W gospodarkach wschodzących w Azji szczepionki są obecnie podawane w ilości 0,2 dawki na 100 osób dziennie. W tym tempie Standard & Poor’s oszacował, że pełne zaszczepienie 70% populacji wschodnioazjatyckiej zajmie kolejne 23 miesiące.

W raporcie stwierdzono, że drugim dużym ryzykiem dla gospodarek wschodzących jest to, że silny wzrost i inflacja w USA spowodują wczesne zaostrzenie amerykańskiej polityki pieniężnej, co z kolei prowadzi do umocnienia dolara i powoduje, że obsługa długu w amerykańskiej walucie jest droższa.

„Podczas gdy decydenci rynków wschodzących nie mogą kontrolować dynamiki inflacji w USA i reakcji politycznych, mogą wdrożyć środki, aby wpłynąć na wzrost krajowy. W kontekście obecnej pandemii jednym z kluczowych działań jest zwiększenie szczepień” – powiedział S&P.

(Raportowanie przez Marka Jonesa) Montaż przez Paula Simao

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Hydrogen - Hydrogen Utopia rozszerza tworzywa sztuczne na projekty wodorowe w Polsce