Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony Pictures Classics otrzymało polskiego Oscara dla Chłopów z rąk reżyserów Kochającego Vincenta

Sony Pictures Classics otrzymało polskiego Oscara dla Chłopów z rąk reżyserów Kochającego Vincenta

Sony Pictures nabyło prawa do filmu w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Nowej Zelandii Chłopinajnowszy film animowany od Kochany Vincent Film w reżyserii DK Welshmana i Hugh Welshmana, który miał swoją światową premierę podczas specjalnych pokazów na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Toronto. Więcej szczegółów na temat planów wydawniczych nie zostało jeszcze ujawnionych.

Został niedawno wybrany przez Polskę do oficjalnego zgłoszenia do Oscara 2024 w kategorii najlepszy film międzynarodowy i ma także rywalizować w kategorii najlepszego filmu animowanego. Chłopi Opiera się na powieści o tym samym tytule, z początku XX wieku, autorstwa polskiego autora Władysława Reymonta. Film opowiada historię Jani, młodej kobiety zdeterminowanej, by odnaleźć się w polskiej wsi z końca XIX wieku – bastionie ciągłych plotek i niezgody, który jednoczy bogatych i biednych, jej dumę ze swojego ziemi i jej przywiązania do niej. Za kolorowe tradycje i głęboko zakorzeniony patriarchat. Kiedy Jagna zostaje uwikłana pomiędzy sprzeczne pragnienia najbogatszego rolnika w wiosce, jego najstarszego syna i innych prominentnych mężczyzn w społeczności, jej opór stawia ją na tragicznym kursie kolizyjnym z otaczającymi ją osobami.

Więcej z Deadline

Jak nieskazitelny, nominowany do Oscara portret rodziny Walijczyków autorstwa Vincenta van Gogha Kochany Vincent, Chłopi Film został nakręcony na żywo, a następnie animowany przez grupę ponad 100 animatorów w ciągu ponad dwóch lat.

Jest to najnowszy projekt Sony Pictures Classics realizowany wspólnie z Breakthru Films, jednym z producentów nadchodzącego obrazu Zimowa podróż. Uznany przez Sony Pictures Classics za „nieopisane przeżycie i osiągnięcie stworzone przez jedynych w swoim rodzaju, wspaniałych artystów”, film został wyprodukowany przez Breakthru Films, a koproducentem jest Digitalkraft doo, Art. vsį shot, Breakthru Productions Sp. z oo, Canal + Polska SA, Narodowe Centrum Kultury, Mazowiecki Instytut Kultury oraz SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk Sp. K., we współpracy z New Europe Film Sales i Carte Blanche, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Serbskiego Centrum Filmowego i Litewskiego Centrum Filmowego. Projekt współfinansowany był przez Polską Fundację Narodową, a finansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

READ  Źródła Mzima: Tam, gdzie ryby pielęgnują hipopotamy

„100 lat temu Raymond, autor nieznany poza Polską, zdobył literacką Nagrodę Nobla, a jego książka podróżowała do ponad 100 krajów na całym świecie. Mamy nadzieję, że jego książka będzie adaptacją, ChłopiWalijczycy powiedzieli, że film, ożywiony animacją malarską olejną, w podobny sposób dotrze i poruszy widzów na całym świecie, a także odniesie ogromny sukces. „Nie może być lepszego partnera w tym przedsięwzięciu niż firma Sony Pictures Classics, posiadająca niesamowity katalog zawierający wiele naszych ulubionych filmów wszechczasów oraz kultowe animacje, które osiągnęły niezwykle rzadki wyczyn: nominację w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny na gali Nagrody Akademii® i Złoty Glob®.”

Umowa została wynegocjowana pomiędzy SPC, Janem Naszewskim z New Europe i Nickiem Shoemakerem z Anonymous Content.

Lepsze niż termin

Subskrybuj Termin biuletynu. Aby otrzymywać najświeższe informacje, śledź nas dalej Facebook, ŚwiergotI Instagrama.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.