Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Skyrora i Spirit AeroSystems podpisują umowę na wystrzelenie w przestrzeń kosmiczną

Skyrora i Spirit AeroSystems podpisują umowę na wystrzelenie w przestrzeń kosmiczną

Skyrora i Spirit AeroSystems ogłosiły współpracę w zakresie możliwości wynoszenia na orbitę.

Skyrora, brytyjski producent rakiet nośnych, opracowuje elastyczną, kompleksową usługę wystrzeliwania, aby zapewnić dostęp do przestrzeni kosmicznej małym satelitom na całym świecie. Po testowym wystrzeleniu suborbitalnego pojazdu Skylark L w październiku 2022 r., w ramach przyjętego przez firmę podejścia do uczenia się przyrostowego, Skyrora jest na dobrej drodze, aby stać się pierwszą brytyjską firmą, która wystrzeli satelity pionowe z Wielkiej Brytanii i spodziewa się przeprowadzić do 16 satelity. Uruchamiany jest corocznie, gdy tylko zacznie działać na dużą skalę.

Wołodymyr Levikin, dyrektor generalny i założyciel Skyrora, skomentował: „Ten sojusz jest prawdziwym świadectwem postępów, jakie Skyrora poczyniła i nadal robi, w kierunku naszej misji bycia pierwszą brytyjską firmą wprowadzającą działalność na terytorium Wielkiej Brytanii. Pozwoli nam to ponownie skupiliśmy się na lokalizacji naszego łańcucha dostaw.” W miarę możliwości, co stanowi kluczową część naszej misji polegającej na stworzeniu odpowiedzialnego i zrównoważonego podejścia do wystrzelenia na orbitę.

„Dzięki współpracy z innowacyjnymi partnerami, takimi jak Spirit, Skyrora będzie miała dostęp do mocy produkcyjnych i testowych tutaj, w Wielkiej Brytanii. Historycznie rzecz biorąc, przestrzeń kosmiczna nie była branżą ekologiczną, ale zależy nam na byciu odpowiedzialnym graczem, który w dalszym ciągu wspiera talenty i umiejętności na szczeblu krajowym wraz z przemianami gospodarki kosmicznej.” Nowe ambicje rosną w siłę.

Obecność ducha w kosmosie w Wielkiej Brytanii rośnie. Szeroka oferta wysoce elastycznych rozwiązań w zakresie produkcji i testowania metali i kompozytów, zarówno w swoich zakładach w Szkocji, jak i w Irlandii Północnej, zapewnia znaczący potencjał przemysłowy wprowadzanej na rynek propozycji Skyrory. Wykorzystując wiedzę Spirit dotyczącą płatowców, firmy zbadają możliwości przeniesienia orbitalnych pojazdów nośnych Skyora z fazy rozwojowej do produkcji na pełną skalę.

„Wspierając innowacyjne i zrównoważone technologie kosmiczne i ich kombinacje, możemy dodać rzeczywistą wartość do budowania zdolności wyniesienia Wielkiej Brytanii na orbitę. Rolą Spirit będzie pełne wytwarzanie przyszłych wymagań produkcyjnych Skyrory” – powiedział Sir Michael J. Ryan, wiceprezes ds. przestrzeni kosmicznej i obrony na Europę w Spirit AeroSystems. , zapewniając płynną ścieżkę od rozwoju do produkcji.” „Brytyjska konferencja kosmiczna stanowi dla firm takich jak nasza doskonałą platformę do rozwijania relacji, które umożliwiają sukces komercyjny w sektorze, w tym, co najważniejsze, działalność wystrzeleniową w Wielkiej Brytanii”.

READ  Chińscy astronauci spacerują w kosmosie przed nowym laboratorium na stacji kosmicznej

www.spiritaero.com

www.skyrora.com