Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Skoda będzie odgrywać rolę w zielonej przestrzeni mobilności w Indiach i rozważy wprowadzenie pojazdów elektrycznych

Skoda będzie odgrywać rolę w zielonej przestrzeni mobilności w Indiach i rozważy wprowadzenie pojazdów elektrycznych

Czeski producent samochodów Skoda rozważa jazdę pojazdami elektrycznymi na rynku indyjskim, ponieważ spodziewa się znacznego ożywienia krajowego sektora mobilności ekologicznej w ciągu najbliższych kilku lat, według wysokiego urzędnika firmy.

Jednak producent samochodów, który przechodzi transformację swojego rodzimego biznesu, nie planuje w najbliższym czasie wejścia na rynek CNG.

„Będziemy musieli[wkroczyć w sektor pojazdów elektrycznych]ponieważ planujemy długoterminową przyszłość w Indiach” – powiedział PTI Zack Hollis, menedżer marki Skoda Auto India, zapytany, czy firma chce wprowadzić na rynek pojazdy elektryczne. ) w kraju.

„Szacujemy, że do 2030 r. 25-30 procent rynku będą stanowiły samochody elektryczne i musimy mieć pewność, że odegramy swoją rolę, więc wprowadzimy na rynek pojazdy elektryczne” – dodał.

Hollis zauważył, że firmy należące do grupy, takie jak Audi i Porsche, już zaczęły wprowadzać na rynek indyjski wysokiej jakości samochody elektryczne.

„Wprowadzenie samochodu elektrycznego z tej gamy pozwala nam zobaczyć, jak ta technologia działa w indyjskich warunkach drogowych i klimacie, a także pomoże nam uczyć się od strony dealera” – zaczął.

Zapytany o harmonogramy wydań, Hollis powiedział: „Nie można podać harmonogramu, ponieważ wciąż jest on omawiany”.

Wprowadzając modele CNG, powiedział: „Nie mamy krótkoterminowych planów dotyczących CNG… Problem polega na tym, że z naszą platformą, technologią i silnikami TSI nie możemy konkurować, a pojazd CNG często znajduje się na niższy koniec rynku.”

„Myślę, że jest to problem, któremu musimy się przyjrzeć… więc nie ma planów krótkoterminowych, ale będziemy nadal go analizować”.

Kilku krajowych producentów samochodów rozszerza swoją ofertę CNG w kraju w obliczu rosnących cen paliw i spadającej sprzedaży samochodów z silnikiem Diesla.

Skoda, która obecnie sprzedaje na rynku indyjskim modele takie jak Kushaq, Slavia, Octavia, Superb i Kodiaq, przeżywa zwrot w swojej działalności.

READ  James Webb z NASA odkrył jedną z najstarszych galaktyk we wszechświecie

Producent samochodów, który w ubiegłym roku sprzedał na rynku krajowym prawie 24 000 sztuk, zamierza w tym roku potroić swoją wielkość.

„Otrzymujemy silną reakcję”, powiedział Hollis. „Oczywiście następuje zmiana. W zeszłym roku zwiększyliśmy wolumeny o 140 procent i zamierzamy potroić nasze wolumeny w tym roku od 2021 roku”.

Zwrócił uwagę, że firma w ciągu ostatnich kilku lat podejmowała różne działania, aby wzmocnić swoją obecność i ofertę modelową w kraju.

„W ciągu ostatnich trzech lat pracowaliśmy nad rozszerzeniem naszej sieci dealerów, aby zapewnić naszą reprezentację w różnych regionach, szczególnie w mniejszych miastach. Zwiększyliśmy również naszą obecność w miastach metra” – powiedział Hollis.

Dodał, że firma rozszerzyła swoją sieć sprzedaży z 65 do 153 na dzień dzisiejszy i do końca roku osiągnie poziom 180. Hollis powiedział, że firma pracowała również nad zwiększeniem satysfakcji klientów.

„Ludzie mówili, że robisz świetne samochody, ale są zbyt drogie, aby je posiadać, więc Kocak i Slavia są w 95 procentach lokalni. I to jest teraz odzwierciedlone w naszych kosztach części, ponieważ nie importujemy części. Tak więc, koszt posiadania jest teraz znacznie niższy.”

„Więc zdecydowanie podrożeliśmy jako marka. Koszt posiadania Slavii jest najwyższy w tym segmencie i myślę, że to rozgryźliśmy. Dużo pracowaliśmy również nad satysfakcją klientów i to działa W ciągu ostatnich dwóch lat liczba skarg spadła o około 60 procent” – zauważył Hollis.

ŠKODA jest odpowiedzialna za realizację projektu India 2.0 w imieniu Grupy Volkswagen od czerwca 2018 roku.

„Oczywiście, wprawiamy markę w ruch i jesteśmy gotowi do rozwoju, ponieważ mamy fundamenty, produkt jest, a organizacja jest gotowa” – powiedział Hollis.

Zapytany o wprowadzenie nowego produktu, zauważył, że firma zlokalizowała platformę i na tej samej platformie można opracować nowe wzorce struktur.

READ  Sonda NASA robi pierwsze od dziesięcioleci zbliżenia największego księżyca Jowisza | Jowisz

„Małe SUV-y są również możliwe, wszystko jest brane pod uwagę” – powiedział Hollis.

O perspektywach wprowadzenia na rynek małego samochodu powiedział: „Będziemy pracować z platformą, którą mamy, która może być również wykorzystana dla samochodu o długości mniejszej niż cztery metry. Wszystko jest obserwowane, ponieważ jest tam lokalna produkcja”. Powiedział, że firma rozpoczęła trzecią zmianę w swoim zakładzie i wkrótce będzie w stanie wykorzystać pełną moc.

Jeśli chodzi o niedobór chipów, Hollis zauważył, że firma otrzymuje silne wsparcie od firm macierzystych w Niemczech i Czechach.

(Tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przeformułowane tylko przez personel Business Standard; reszta treści jest generowana automatycznie z udostępnionego kanału).