Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Silna obecność Holandii na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi, Polska  wiadomość

Silna obecność Holandii na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi, Polska wiadomość

Nowości | 22-09-2022 | 14:45

W dniach 12-14 września przedstawiciele biznesu z 12 firm z Holandii uczestniczyli w Kongresie Nowej Mobilności 2022.

NMC2002

Tegoroczna edycja, trzecia i jak dotąd najbardziej udana, została znakomicie zaktualizowana EC1 W Łodzi, z 81 panelami i 136 prelegentami z całej Europy, zaoferował trzydniowe wydarzenie o różnej tematyce. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i gościło rekordową liczbę 1256 uczestników, stając się największym wydarzeniem branżowym poświęconym zrównoważonej mobilności w Polsce. Skutecznie połączył wszystkich istotnych graczy polskiego sektora mobilności, w tym branżę motoryzacyjną, firmy transportowe, dostawców usług mobilności, firmy rozwijające elektromobilność oraz decydentów z sektora publicznego. Ambasador Holandii w Polsce Daphne Bergsma dokonała uroczystego otwarcia Kongresu wraz z innymi dostojnikami, m.in. Prezydent Łodzi Hanną Stanowską.

Holenderski utwór

Korzystając z okazji NMC Ambasada Holandii w Polsce postanowiła zaoferować holenderskiemu sektorowi prywatnemu „Pakiet Udziału w Wystawie”. Wsparcie dla międzynarodowego biznesplanu Misją RVO jest wprowadzenie lub pozycjonowanie holenderskiego biznesu w szybko rozwijającym się polskim sektorze mobilności. Grupa przedstawicieli firm z Holandii, którzy ubiegali się o pakiet, okazała się bardzo zróżnicowana pod względem pochodzenia, wielkości, branży, zainteresowań i doświadczenia w Polsce, co zaowocowało przypadkowymi wymianami i wyjątkowo dobrą atmosferą. Mieliśmy małe i duże firmy zajmujące się infrastrukturą ładowania (Alphen, Fastnet, czas napięcia, Ładowanie CV w Europie), inteligentne rozwiązania w zakresie energii i mobilności (Preenergia, LastMileRozwiązania), dzierżawa (Program najmu), pojazd (Ciężarówki DAF), oszczędzanie energii (e-ATEPS, Partnerzy w zakresie przechowywania), Rozwiązania informatyczne (Oparte na dowodach) oraz fundusz venture capital (Inicjatywy dotyczące oddziaływania na miasto)

Funkcje i widoczność

W sumie odbyły się 73 spotkania matchmakingowe przy nieocenionym wsparciu Elro van den Burgh z Krajowej Izby Gospodarczej Holandii (NPCC) Kolejnym momentem spotkania i pozdrowienia było spotkanie networkingowe zorganizowane przez ambasadę. Tuż przed Kongresem złożono PSPA Internet Zaprezentowało się kilka holenderskich firm, a Sanne Kasjager, Radca Ekonomiczny Ambasady Holandii, przedstawiła rozwój i perspektywy polskiego ruchu. Podstawą do tej refleksji było specjalne badanie rynkowe „Poland Drives e-Mobility 2022”, zlecone przez RVO i napisane przez PSPA, które zostało oficjalnie zaprezentowane na NMC2022. Wielu przedstawicieli holenderskiego biznesu aktywnie uczestniczyło w różnych panelach. Michiel Langezaal, dyrektor generalny FastNed, wygłosił przemówienie w głównym holu. Herman Schips, przedstawiciel holenderskiego Ministerstwa Infrastruktury i Wody, odpowiedzialny za kampanię promującą globalne memorandum porozumienia w sprawie elektryfikacji transportu ciężkiego, zabrał głos online do bardzo ciekawego panelu z udziałem przedstawicieli wiodących producentów e-ciężarówek. Centralnie położony NL Pavilion wykonał swoje zadanie, zapewniając „plakat” dla holenderskich marek i tętniące życiem miejsce spotkań. Odwiedzający mogą również nosić specjalne okulary wirtualnej rzeczywistości z prezentacjami 3D różnych holenderskich sektorów. Łącznie 54 osoby uchwyciły ten nowy sposób zaprezentowania sposobu, w jaki holenderskie produkty i usługi prowadzą działalność (a czasem trochę plaży). Obficie istniejące polskie media odbyły się 6 Wywiady telewizyjne Dzięki przedstawicielom biznesu i dyplomacji, pogląd holenderski jest jeszcze bardziej wzmacniany.

READ  Książę William chwali „odporność” młodych ukraińskich uchodźców na ostatnim przystanku polskiej trasy – Royal Central

Szanse i potencjalne obszary współpracy polsko-holenderskiej

Jakie są więc najbardziej potencjalne obszary współpracy i rozwoju? Istnieją cztery obszary, które analitycy PSPA, holenderscy inwestorzy i dostawcy powinni przyglądać się ze szczególnym zainteresowaniem: elektryfikacja transportu ciężkiego, rozbudowa publicznej i prywatnej infrastruktury ładowania, produkcja akumulatorów litowo-jonowych oraz mobilność jako usługa. Wszyscy holenderscy uczestnicy byli pozytywnie zaskoczeni potencjałem polskiego rynku i wyrazili wyraźne zainteresowanie powrotem w przyszłym roku. Ambasada Holandii dziękuje wszystkim zaangażowanym, zwłaszcza NPCC, RVO, Ministerstwu Infrastruktury i Wody, a zwłaszcza przedstawicielom holenderskich firm za zainteresowanie i entuzjastyczny wkład.