Robert Page: Menedżer chwali postać Walii przed meczem, w którym Polska musi wygrać

Robert Page zastępuje byłego gracza Walii, Ryana Giggsa, jako menedżer drużyny narodowej
Lokalizacja: Stadion Miejski w Cardiff Data: Niedziela, 25 września Rozpoczęcie: 19:45 CEST
Zasięg: Tekst na żywo w BBC Radio Wales, Radio Cymru, stronie internetowej i aplikacji BBC Sport oraz w Internecie. Najważniejsze wydarzenia z 22:30 BST w BBC One Wales, a później na żądanie

Menedżer Walii Robert Page pochwalił charakter swojej drużyny po niedzielnej porażce 2:1 z Polską w Belgii.

Walia omal nie wróciła do gry i teraz musi pokonać Polskę w Cardiff, aby utrzymać swoje miejsce w najwyższej lidze Ligi Narodów.

„To jest mecz, który chcemy wygrać w niedzielę. To finał” – powiedział Page.

„Nauczono się tutaj lekcji, jak grać w Pucharze Świata. Powiedziałem im w szatni i wysłuchaliśmy tego.

„Kwalifikując się do Mistrzostw Świata, jesteśmy proszeni o rywalizację z takimi krajami jak Belgia, Holandia i gramy do końca. To przemawia do tej grupy graczy.

„To charakter graczy – nigdy się nie poddają. Udowodniliśmy to raz po raz przeciwko światowej klasy opozycji.

„Taktycznie, oczywiście, zamierzamy wprowadzić zmiany i zmiany. To są nasiona numer dwa na świecie. Wyjechaliśmy z domu i jesteśmy 2-1 w chwili śmierci. Wciąż stwarzamy szanse.

„Jest wiele pozytywów – nie będę negatywny. To teraz mecz. Jeśli zakwalifikujemy się do Pucharu Świata i pozostaniemy w lidze od czerwca do teraz. [Nations League A] To wielkie osiągnięcie dla tych graczy.”

To pierwsza kampania Walii na najwyższym poziomie Ligi Narodów, która ostatni raz wygrała swoją grupę w drugiej lidze.

Czwartkowa porażka z Belgią opuściła Walię jako ostatnią w grupie z czterema porażkami na pięć, ale poprzednie wyniki nie pomogły, a Page często musiał wystawiać drużyny z drugiego rzędu w czerwcu, gdy przeradzają się w historyczne play-offy Pucharu Świata. Zwycięstwo nad Ukrainą.

Ponownie został zmuszony do polegania na swoich marginesowych graczach w Brukseli. Walia miała problemy w pierwszej połowie z Belgią, poważnie osłabiona brakiem kontuzjowanych graczy pierwszego zespołu, takich jak Ben Davies, Aaron Ramsey, Joe Allen i Harry Wilson.

READ  Izraelski minister spraw zagranicznych odwiedza Polskę w celu przywrócenia więzi

Kapitan Gareth Bale pojawił się tylko jako rezerwowy w drugiej połowie, a Page zarządzał obciążeniem 33-latka, biorąc pod uwagę jego ograniczony czas gry w Los Angeles FC w tym sezonie.

Jednak Page zasugerował, że były napastnik Realu Madryt może wystartować przeciwko Polsce.

„Plan polega na tym, aby zagrać z nim jak najmniej minut [against Belgium] Oko w niedzielę” – powiedział.

„Musimy odzyskać chłopaków. Pewne zmiany zostaną wprowadzone i wyślemy drużynę, która wygra mecz”.